Author Topic: [14pk] 14 Pułk Kirasjerów  (Read 6724 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Warder

 • First Lieutenant
 • *
 • Posts: 1091
 • 17e_SoD_EdmondDantes
  • View Profile
 • Side: Neutral
[14pk] 14 Pułk Kirasjerów
« on: April 07, 2013, 06:14:21 pm »


14ty Pułk Kirasjerów jest to istniejący około rok polski oddział ciężkiej jazdy.
Zrzeszamy graczy którzy swoimi umiejętnościami lub cechami charakteru wnieść coś mogą
w rozwój naszej społeczności, systematycznie przy tym pozbywając się jednostek szkodliwych.
Dzięki postawieniu na jakość i dyscyplinę udało nam się odnieść wiele sukcesów m.in
wygrać organizowany przez pułkownika 63e turniej NWRLT (po zaciętym finale z regimentem Svenssona i Daniela 59th) oraz dwukrotnie kawaleryjski Groupfighting, czym przodujemy w całej Europie! Razem tworzymy zgraną społeczność, świetnie bawiąc się nie tylko na NW ale również na wielu innych modach oraz w kilku innych grach. Jako 14 Pułk Louisiany od Września walczymy w szeregach armii Konfederacji, prowadząc nasze słynne szarże Picketta, na  The Deluge wcielamy się zaś w hiszpańskich Tercios. Z nami nie zaznasz ani nudy ani monotonii!
  W 14 Pułku Kirasjerów nie brak miejsca dla osób ambitnych, nasz pierwszy skład cały czas ulega
zmianom których częścią możesz stać się i ty. Osoby aktywne z inwencją twórczą i zdolnościami
przywódczymi są awansowane, osoby wyróżniające się umiejętnościami w grze nagradzane medalami. Jesteśmy więc żywą i stale przeobrażającą się społecznością idealną dla graczy którzy chcieliby poszerzyć swoje zdolności walki w grze jak też i starych wyjadaczy szukających sobie podobnych. Uczestniczymy w około trzech cotygodniowych eventach, starając się łączyć dobrą zabawę z dyscypliną i wygrywaniem.
Historia polskich korpusów i pułków armii Księstwa Warszawskiego jest przykładem wielkiego patriotyzmu Polaków na tle ówczesnych działań wojennych. Ukazuje ona wojsko polskie pragnące za wszelką cenę uzyskać wolność i niepodległość dla swojej ojczyzny. Po licznych daninach krwi, wyczerpaniu wszelkich rezerw gospodarczych i finansowych kraju niejednokrotnie armia polska zdobywała się na kolejny wysiłek, powołując pod broń nowe zastępy żołnierzy. Istniejąc jako naród w Księstwie Warszawskim, wojsko polskie poszło za Napoleonem z poświęcenia i narodowej wdzięczności, pełne nadziei, że swoim bohaterstwem wpłyną na zmianę sytuacji politycznej w Europie. W Cesarzu Francuzów, który niszczył polskich zaborców oraz unicestwiał znienawidzone monarchie absolutne Polacy widzieli symbol wolności i równości, był dla nich jedyną szansą na odzyskanie niepodległości.
Tutaj należy widzieć źródło powstawania i powoływania pod broń wielu nowych jednostek. Dlatego właśnie ówczesna bogata młodzież tak chętnie przyczyniała się do formowania nowych szwadronów, batalionów oraz pułków nierzadko własnym kosztem. Tu wreszcie należy widzieć genezę 14-tego pułku kirasjerów polskich. Pułk ten cieszył się specjalnymi względami naczelnego dowództwa i społeczeństwa, był przecież najbardziej wywodzącym się z tradycji polskiej oddziałem jazdy. Jednak nie tylko wygląd zewnętrzny ale również doskonała wręcz wartość bojowa sprawiły, że pułk ten stawał się niemal elitarnym oddziałem jazdy, walcząc w szeregach Wielkiej Armii obok kirasjerów francuskich i saskich.
To dzięki szarży kirasjerów polskich pod Możajskiem, droga na Moskwę stanęła otworem przed napoleońskimi orłami, dzięki nim udawało się zwycięsko wychodzić z licznych potyczek pod Friedlantem, Strohwalde czy Frohburgiem. Bohatersko walcząc pod Lipskiem przy boku swego ukochanego księcia z poświęceniem oddali swe życie za Ojczyznę i Cesarza Francuzów.
Podjęcie walki poza granicami kraju było decyzją trudną i ryzykowną ale głęboko wierzono, że wojsko i rząd Księstwa Warszawskiego mogą stać się pierwszym krokiem do uzyskania niezawisłości narodu. Zwyciężyła zatem idea zachowania armii utworzonej w tak krótkim czasie i z tak niezwykłym wysiłkiem. Żołnierze polscy nie żałowali własnej krwi, nie walczyli dla honorów i wysokich odznaczeń, walczyli przeciwko zaborcom Ojczyzny i dla jej wolności. W toku długotrwałych kampanii w głodzie, trudach, zagrożeniu ze strony wroga, w tęsknocie za krajem szły polskie pułki wśród sztandarów Cesarza. Tylko patriotyzm i głęboka wiara w celowość swojej misji mogły dać Napoleonowi takiego sojusznika.
Niewątpliwie wielkie zasługi położył tu także polski pułk kirasjerski. Służąc tak krótko bo zaledwie cztery lata stał się wyrazem poświęcenia i odwagi. Był jednak zbyt kosztowny aby odtworzyć go po raz trzeci, nie mógł też uzyskać silnego gruntu oparcia gdy zgasła napoleońska gwiazda. Stał się on jednak istotnym ogniwem w armii polskiej, kontynuacją polskiej husarii, a omglony wspomnieniami bohaterskich bojów o niepodległość, wyrazem idei walki zbrojnej narodu polskiego. 
 

"Polski pułk kirasjerów, jako jedyny w kraju pułk jazdy ciężkiej wskrzeszał w istocie tradycję dawnej husarii. Ubiór mięli zbliżony do ubioru tej samej jazdy francuskiej. Składał się on z granatowych koletów z pąsowym kołnierzem, białych skórzanych spodni, butów, żelaznych kirysów polerowanych na stal i nabijanych po bokach mosiężnymi gwoździami. Żelazny hełm obity był z boku futrem niedźwiedzim, ozdobiony włosieniem końskim na grzebieniach. Kirasjerzy siedzieli na dużych koniach pokrytych granatowymi czaprakami z białą obwódką. Broń stanowił prosty, długi rapier oraz pistolety kalibrowe"


Pułkownik (Plk)
Podpułkownik (Pplk)
Major (Mjr)
Kapitan (Kpt)
Porucznik (Por)
Wachmistrz (Wachm)
Kapral (Kpl)
Starszy Kirasjer (StKir)
Kirasjer (Kir)
Rekrut (Rek)Podanie na forum
Jesteś osobą nieśmiałą? Nie lubisz opowiadać o sobie na tsie? Ta droga została stworzona właśnie dla Ciebie!
By do nas dołączyć należy złożyć podanie na naszym forum wedle ściśle określonego wzoru, w tym oto dziale:
http://www.14pk.aaf.pl/punkt-rekrutacyjny-vf2.htm
Rozmowa kwalifikacyjna
Uważasz się za osobę wygadaną? Wolisz o sobie opowiadać aniżeli pisać? Ta droga została stworzona właśnie dla Ciebie!
By do nas dołączyć wystarczy dodać któregoś z oficerów na steamie i poprosić o adress team speaka. Następnie należy udać się na niego i przekonać nas dlaczego właśnie pasujesz do naszej społeczności!
« Last Edit: June 08, 2013, 01:18:53 pm by Warder »

Offline Warder

 • First Lieutenant
 • *
 • Posts: 1091
 • 17e_SoD_EdmondDantes
  • View Profile
 • Side: Neutral
Re: [14pk] 14 Pułk Kirasjerów
« Reply #1 on: April 07, 2013, 06:26:30 pm »
Skład pułku

Oficerowie
Płk Patrykus
 Ppłk Warder
 Mjr Matim

Podoficerowie
Kapral GPS

Poczet honorowy
Chorąży Garond
Trębacz Kacperoo

Weterani
St.Kir Frankfurter
St.Kir Goodfear
St.Kir Tybaldus
St.Kir Vanguard
St.Kir Gumis
St.Kir Łysy890
St.Kir Kozak

Kirasjerzy
Kir Aragon
Kir BlackMorzan
Kir Dominatro
Kir Dumbas
Kir Makos
Kir Ginekolog
Kir Handker vel. Tajulek
Kir Kamil
Kir Kundekunda Szymek
Kir Lord Postkomunus
Kir M. Wojtyński
Kir Mati
Kir Milo
Kir Ralf
Kir Reekris
Kir Vister
Kir Shemon
Kir Subarx
Kir Zjadacz Chleba
Kir Kapi
Kir Piernik
Kir Jakub
Kir D0kamog
Kir Gonzo
Kir Kensaj
Kir Ray
Kir DonPedros
Kir Chicken

FAQ
Czy mogę dołączyć do 14pk:
Tak! Rekrutacja jest otwarta i każdy może spróbować swoich sił. Złóż podanie, albo skontaktuj się z oficerem w tej sprawie. Aplikowanie nie równa się dołączeniu, pamiętaj o tym, by tag założyć dopiero gdy zostaniesz oficjalnie przyjęty przez któregoś z oficerów.
Mam doświadczenie, byłem w kilku regimentach, mogę być kimś więcej niż rekrutem? :
Oczywiście! W 14 pułku kirasjerów każdy ma szansę na "zrobienie kariery", nie mniej jednak, hasło od 0 do milionera obowiązuje i u nas, a swoje rzekome doświadczenie, należy poprzeć solidnie odbytym okresem przebywania w pułku jako rekrut.
Czy jak dojdę do 14 pułku kirasjerów będę mógł dowodzić na bitwie?...czasami...?:
Z początku nie, jednakże 14 pułk kirasjerów premiuje osoby z inwencją twórczą,  zwłaszcza zapewniając im wsparcie i swobodę działania na innych modach. Nasi gracze prowadzą pułki na m.in NS i The Deluge, co potraja nasze zapotrzebowania na oficerów, jednym z nich możesz być i ty.
Mam ciężki okres w życiu, potrzebuje 2 tygodni odpoczynku
Nie ma problemu, każdy z nas rozumie, że życie realne jest na pierwszym miejscu, a gra to umilacz czasu. Nie działa to na odwrót, i my o tym wiemy. Jeśli musisz, po prostu napisz do któregoś z oficerów w tej sprawie.
« Last Edit: June 07, 2013, 02:25:24 pm by Warder »

Offline Rome

 • Private
 • *
 • Posts: 24
 • 92nd_Pte_Richard_Morrison
  • View Profile
 • Side: Neutral
Re: [14pk] 14 Pułk Kirasjerów
« Reply #2 on: April 07, 2013, 09:33:41 pm »
Powodzenia, jeśli Wam się przyda. x)

Offline Warder

 • First Lieutenant
 • *
 • Posts: 1091
 • 17e_SoD_EdmondDantes
  • View Profile
 • Side: Neutral
Re: [14pk] 14 Pułk Kirasjerów
« Reply #3 on: April 08, 2013, 01:19:16 pm »
Dzięki  :-*


Edit. 8.04


Dzisiaj rozegraliśmy kolejną bitwę hostowaną przez naszych przyjaciół z 75e. Tym razem udało nam się wygrać, nie oddając przeciwnikowi ani jednej rundy między innymi dzięki naszym zabójczym szarżom ;)

Awans za dobrą grę i długi okres przebywania w pułku otrzymał Milo, czego mu z całego serca gratuluje ;)


Wczorajszy dzień, trochę mniej udany, także mimo wszystko miło wspominamy. Doskonałe zgranie regimentów pierwszej dywizji, zwłaszcza dwóch linii 91stu, nie dało nam szans nawet na ugranie rundy, chociaż staraliśmy się z całych sił ;)

« Last Edit: April 08, 2013, 10:00:14 pm by Warder »

Offline -VEINRUS-

 • First Lieutenant
 • *
 • Posts: 276
 • 4pp_Plk_Veinrus
  • View Profile
 • Side: Neutral
Re: [14pk] 14 Pułk Kirasjerów
« Reply #4 on: April 08, 2013, 10:04:31 pm »
Gratuluje, miło widzieć Polaków na pro miejscach :)

Pułk 4. Piechoty Xięstwa Warszawskiego for ever!

Offline Warder

 • First Lieutenant
 • *
 • Posts: 1091
 • 17e_SoD_EdmondDantes
  • View Profile
 • Side: Neutral
Re: [14pk] 14 Pułk Kirasjerów
« Reply #5 on: April 08, 2013, 10:11:40 pm »
Gratuluje, miło widzieć Polaków na pro miejscach :)
Dziękuje ;) Trochę także w imieniu lekkiej piechoty 3pp, bo po drugiej stronie to ich gracze zajęli "pro miejsca";)

Offline hakeruss

 • First Sergeant
 • *
 • Posts: 96
 • :D:D
  • View Profile
 • Side: Neutral
Re: [14pk] 14 Pułk Kirasjerów
« Reply #6 on: April 08, 2013, 11:05:07 pm »
daaaamn :D:D
polskie forum w końcu 'odświeżone' xD

powodzenia? xD (po raz kolejny xD)
« Last Edit: April 09, 2013, 11:06:24 pm by hakeruss »

Offline Warder

 • First Lieutenant
 • *
 • Posts: 1091
 • 17e_SoD_EdmondDantes
  • View Profile
 • Side: Neutral
Re: [14pk] 14 Pułk Kirasjerów
« Reply #7 on: April 08, 2013, 11:22:10 pm »
Aj tam, dobrego słowa nigdy za wiele  :-*
PS.
Szkoda, że Aaron (albo Tardet)nie powiedział wcześniej, że idzie do 91st...Sprawiłbym Ci Braciszka ^.^  A tak to tylko rodzina Old Guarda się powiększyła =]
« Last Edit: April 08, 2013, 11:24:24 pm by Warder »

Offline myrtle

 • First Sergeant
 • *
 • Posts: 177
  • View Profile
 • Nick: St Ralf the Liar
 • Side: Neutral
Re: [14pk] 14 Pułk Kirasjerów-Głosowanie dodane
« Reply #8 on: April 11, 2013, 04:23:14 pm »
7th best cavalry clan in all the world  ;D
Hi

Offline Warder

 • First Lieutenant
 • *
 • Posts: 1091
 • 17e_SoD_EdmondDantes
  • View Profile
 • Side: Neutral
Re: [14pk] 14 Pułk Kirasjerów-Głosowanie dodane
« Reply #9 on: April 11, 2013, 04:24:01 pm »
7th best cavalry clan in all the world  ;D
Ralf, właśnie pozbawiłeś się szans na St.Kir...JUDASZU ! ^^

Offline myrtle

 • First Sergeant
 • *
 • Posts: 177
  • View Profile
 • Nick: St Ralf the Liar
 • Side: Neutral
Re: [14pk] 14 Pułk Kirasjerów-Głosowanie dodane
« Reply #10 on: April 11, 2013, 04:29:27 pm »
i fooled all of 14pk into thinking i understand what they are saying but i actually dont have a clue


czecz warder how ru
Hi

Offline Warder

 • First Lieutenant
 • *
 • Posts: 1091
 • 17e_SoD_EdmondDantes
  • View Profile
 • Side: Neutral
Re: [14pk] 14 Pułk Kirasjerów-Głosowanie dodane
« Reply #11 on: April 11, 2013, 07:10:13 pm »
Ralf, czemu nie piszesz po polsku ? :>

Offline Garond~PL

 • Private
 • *
 • Posts: 95
  • View Profile
 • Nick: 4e_Huss_Cvl_Peter~Garond
 • Side: Union
Re: [14pk] 14 Pułk Kirasjerów-Głosowanie dodane
« Reply #12 on: April 15, 2013, 11:58:38 pm »
Apeluję o aktualizację głosowania po przez dodanie następujących wariantów:
-DonPedros
-Ctrl + J

Offline Warder

 • First Lieutenant
 • *
 • Posts: 1091
 • 17e_SoD_EdmondDantes
  • View Profile
 • Side: Neutral
Re: [14pk] 14 Pułk Kirasjerów-Głosowanie dodane
« Reply #13 on: April 16, 2013, 11:26:39 am »
Na razie z dumą ogłaszam, że najlepszymi graczami 14pk w głosowaniu na FSE zostali "A kogo to obchodzi " i "Johnny Bravo", serdecznie gratuluje!
Nawiasem, rozegraliśmy wczoraj kolejną udaną bitwę 75e, screeny wrzucę potem, ale serio dzięki chłopaki za obecność <3

Nowe głosowanie już niebawem!

Offline hakeruss

 • First Sergeant
 • *
 • Posts: 96
 • :D:D
  • View Profile
 • Side: Neutral
Re: [14pk] 14 Pułk Kirasjerów-Głosowanie dodane
« Reply #14 on: April 16, 2013, 05:58:07 pm »
Tak, tak - gratuluję! :]