Author Topic: Invite Kimdir? TR_RGL Invite'a neden karsi? Gizli "Invite" nasil tespit edilir?  (Read 1442 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online Darel

• Turkish Language Moderator
  • Board Moderator
  • *
    • View Profile
  • Nick: Darel, the Chef
  • Side: Confederacy
Sn0w IP kayıtlarına bakıncaya kadar kim olduğu belli değildi, ortada yeni bir nick, yeni bir guid ve yeni bir steam hesabı vardı, Ensar olduğunu kendimiz şüphelenip bulduk. 32nd tarafından da bize yeni bir oyuncu olduğu söylendi.

Yani aslinda, 32nd maci kazandi. Ancak, daha sonra, bu iste bir is var deyip arastirmanizi genisletip derinlestirdiniz ve Ensar'in Invite oldugunu belirlediniz.  Daha sonra da, 32nd yi Invite kullandigi icin, Lig den cikardiniz.

Olay boyle mi oldu?

1.7. Bir maç içerisinde herhangi bir alayda 1 Invite oyuncu tespit edilir ise maçın skoru 15-0 olarak karşısındaki takıma geçer, Invite olan oyuncular ise kalıcı olarak ligten men edilir.
Darel, the oldfart.

Offline Hadrianus

• Sergeant Major
  • *
  • 32ndBL_General_Hadrianus
    • View Profile
  • Side: Neutral
Ensar olması da bir İnvite alımı manasına gelmiyor yinede, çünkü meşru bir yol ile izlenmiş bir durumun abartılması ironik, yani adam benim alayımdan çıkıyor, bir başka alaya gidiyor... Ban listte olup olması bir yana, bir başka Steam hesabından girmesi bir başka.. Hadrianus'un belirtmiş olduğu üzere, her iki hesap üzerinden...

Bu tartışmanın bir sonuca varacağını düşünmüyorum, çünkü her iki taraf hatalı gözlemlerim bunu gösteriyor, Hadrianus algı olarak hatalı bir davranış sergiledi, RGL-TR organizasyonu ise, bir şüpheden öte bir davranışı temyize gitmeden bir karara vererek yaptı.. Yani bu çok büyük ve hatalı bir hareket, her iki tarafın uzlaşması bir yana, burada yapılan konuşmanın bile açılması komik.. Çünkü İnvite teşebbüsü olsaydı, adam kendisini itiraf etmezdi, ve daha aklı selim ve kurnaz bir şekilde davranırdı, sizlerin Hadrianus ile olan ilişkinizi doğrudan doğruya Lig üstünde yansıtmanız da sizin hatanızı da gösteriyor.

Ensar olduğunu sonraları araştırmamız sonucu öğrendik. Daha öncesinde kim olduğu hakkında kesin bir bilgimiz yok idi. (dediğim gibi tertemiz bir guid ve nicki tanıyan kimse yok. alay liderinin dediğine göre oyuncu yeni ancak maçta top-scorer.)

Sn0w IP kayıtlarına bakıncaya kadar kim olduğu belli değildi, ortada yeni bir nick, yeni bir guid ve yeni bir steam hesabı vardı, Ensar olduğunu kendimiz şüphelenip bulduk. 32nd tarafından da bize yeni bir oyuncu olduğu söylendi.

Allah aşkına, bu adam isterse yeni olsun, isterse eski olsun. Hatta ben olsaydım bunun açıklamasını bile yapmazdım, alayımın üyesi derdim.. Ensar bile orada açıklama yapmış, çünkü biliyorsunuz ki kendisi iyi oynuyor ve iyi oynayanlar dikkat çeker, olayları büyütmeye gerek yok

Shepherd seni bazen hatta genellikle çok eleştiririm cümleleri uzatıyor falan diye ama yemin ederim günlerdir gördüğüm en açıklayıcı ileti buydu vallahi

Offline Hadrianus

• Sergeant Major
  • *
    • View Profile
Spoiler

Yani aslinda, 32nd maci kazandi. Ancak, daha sonra, bu iste bir is var deyip arastirmanizi genisletip derinlestirdiniz ve Ensar'in Invite oldugunu belirlediniz.  Daha sonra da, 32nd yi Invite kullandigi icin, Lig den cikardiniz.

Olay boyle mi oldu?

1.7. Bir maç içerisinde herhangi bir alayda 1 Invite oyuncu tespit edilir ise maçın skoru 15-0 olarak karşısındaki takıma geçer, Invite olan oyuncular ise kalıcı olarak ligten men edilir.
[close]

Şimdi söylesinler bakalım biz mi çıktık onlar mı attı Hadri meydan hadi?

Online Darel

• Board Moderator
  • *
    • View Profile
Simdi, burdaki deliller vb yazismalar, aktarilan soylemler, bahsekonu kisinin bir takim yan yollari kullanarak kontrol noktasini atlattigini gosteriyor.  Yani, Invite tanimina uyuyor.  Ancak, bu kisinin Invite oldugu hususu mac sonrasi ortaya cikiyor.  Biri mac ortasinda ya da sonunda ihbar mi ediyor?  Neden mactan once ortaya cikmiyor?  Bu kadar delilin, bilginin vb ne derseniz deyin toplanmasi ekip isi gibi gozukuyor ve anlik olmadigi (Yani bir anda toplanma hali) izlenimini veriyor.

Yahu Fethi abi, Yılananus gibi bir adam, bizim organizasyonumuza niye bunu daha önceden belli etsin ki? Biz zaten dedik, bize bildirin böyle bir olay durumunda. Sn0w'un Database'leri ve Strawhead'ın izlenimleri ile bulduk şükürler olsun. Bu adama kalsak bize tek kelam etmeyecekti daha da istersen kanıtımı atarım bende her şey bol anlatırımda.

Sakin sakin... Kanit falan atma.  Analamaya calistigim su.  Simdi bu Ensar maca 32nd tarafinda cikip, rakip takim oyuncularini pespese indirmeye basladiginda mi, noluyor diye kuskulanip incelemeye basladiniz?

32.Alay ekibini Türk ortamındaki herkes biliyor. Oyuncularını, yönetimini... Rasnare(Ensar) denilen oyuncuyu yeni görmüştük. Zaten GUID'leri de incelerken tesadüfen gördük. Bu adam top-scorer ve 1. gidiyor neredeyse. Hadrianus bize kelamlarında "Daha oyuna yeni başladı, yeni aldı ve 6 saati var. 2 saat aralıksız antrenman yapıyoruz 2 günden beri" dedi. Bizde inanmadık haliyle. Her maçta guid kontrollerini yapıyoruz. Tabii daha sonrasında adamın Ensar olduğunu öğrenince organizasyonu yalanlamaya başladılar. Halen de üste çıkmaya çalışıyor "Bizim oyuncumuz hüüü" tavırları tabi maçtan sonra oluyor. Ensar adlı arkadaş invite olduğunu, (Rasnare olduğunu) söylediği halde Yılanianus bunu inkar ediyordu. Biz zaten organizasyon olarak şüpheli baktığımız tüm oyunculara bu kontrolleri ayrıca yapıyoruz, bakıyoruz. Steam Adresleri, GUID'leri, TS ve Oyun Logları her şeye kısacası. Halen kıvırıp yalanlamasına inanamıyorum.

Iste duymak istedigim bu. Tesekkur ederim, Astoria.

O zaman, TR_RGL bu konuda hakli.  Cunku, Top Scorer birini alelacele, kurallara aykiri olarak Lig'e sokmak yanlis. Daha once soyledigim gibi, Invite konusu kurallarda uc ayri madde de belirtilmis ve karsiligi uygulanacak ceza da acik secik yazilmis. Ltf, bu tartismayi burada bitirin.
Darel, the oldfart.

Offline Hadrianus

• Sergeant Major
  • *
    • View Profile

O zaman, TR_RGL bu konuda hakli.  Cunku, Top Scorer birini alelacele, kurallara aykiri olarak Lig'e sokmak yanlis. Daha once soyledigim gibi, Invite konusu kurallarda uc ayri madde de belirtilmis ve karsiligi uygulanacak ceza da acik secik yazilmis. Ltf, bu tartismayi burada bitirin.

Yahu adam Turnuva maçında oynuyor, maçtan önce nasıl Top Scorer birini alalım? Olmayan bir maçın Top Scorer oyuncusu mu olur? Bu nasıl açıklama anlamadım.

Online Astoria

• Second Lieutenant
  • *
  • 98° NCO // Founder of TR_RGL / 33y Officer R.I.P
    • View Profile
  • Nick: Sabo
  • Side: Union

Yahu adam Turnuva maçında oynuyor, maçtan önce nasıl Top Scorer birini alalım? Olmayan bir maçın Top Scorer oyuncusu mu olur? Bu nasıl açıklama anlamadım.

Fethi abi, kusura bakma bu kin ve hakaret dolu sözlerimden ama kaç günden beri boş boş uğraşıyorum. Anla beni.
« Last Edit: March 07, 2019, 05:04:08 pm by Darel »

Offline General Shepherd

• Major
  • *
  • Banned!
  • Kendi isteğimle ban yedim, Shepherd
    • View Profile
    • 82nd Regiment
Simdi, burdaki deliller vb yazismalar, aktarilan soylemler, bahsekonu kisinin bir takim yan yollari kullanarak kontrol noktasini atlattigini gosteriyor.  Yani, Invite tanimina uyuyor.  Ancak, bu kisinin Invite oldugu hususu mac sonrasi ortaya cikiyor.  Biri mac ortasinda ya da sonunda ihbar mi ediyor?  Neden mactan once ortaya cikmiyor?  Bu kadar delilin, bilginin vb ne derseniz deyin toplanmasi ekip isi gibi gozukuyor ve anlik olmadigi (Yani bir anda toplanma hali) izlenimini veriyor.

Yahu Fethi abi, Yılananus gibi bir adam, bizim organizasyonumuza niye bunu daha önceden belli etsin ki? Biz zaten dedik, bize bildirin böyle bir olay durumunda. Sn0w'un Database'leri ve Strawhead'ın izlenimleri ile bulduk şükürler olsun. Bu adama kalsak bize tek kelam etmeyecekti daha da istersen kanıtımı atarım bende her şey bol anlatırımda.

Sakin sakin... Kanit falan atma.  Analamaya calistigim su.  Simdi bu Ensar maca 32nd tarafinda cikip, rakip takim oyuncularini pespese indirmeye basladiginda mi, noluyor diye kuskulanip incelemeye basladiniz?

32.Alay ekibini Türk ortamındaki herkes biliyor. Oyuncularını, yönetimini... Rasnare(Ensar) denilen oyuncuyu yeni görmüştük. Zaten GUID'leri de incelerken tesadüfen gördük. Bu adam top-scorer ve 1. gidiyor neredeyse. Hadrianus bize kelamlarında "Daha oyuna yeni başladı, yeni aldı ve 6 saati var. 2 saat aralıksız antrenman yapıyoruz 2 günden beri" dedi. Bizde inanmadık haliyle. Her maçta guid kontrollerini yapıyoruz. Tabii daha sonrasında adamın Ensar olduğunu öğrenince organizasyonu yalanlamaya başladılar. Halen de üste çıkmaya çalışıyor "Bizim oyuncumuz hüüü" tavırları tabi maçtan sonra oluyor. Ensar adlı arkadaş invite olduğunu, (Rasnare olduğunu) söylediği halde Yılanianus bunu inkar ediyordu. Biz zaten organizasyon olarak şüpheli baktığımız tüm oyunculara bu kontrolleri ayrıca yapıyoruz, bakıyoruz. Steam Adresleri, GUID'leri, TS ve Oyun Logları her şeye kısacası. Halen kıvırıp yalanlamasına inanamıyorum.

Gerçekten mi?

Peki bir şey söyleyeceğim, o zaman bir topluluğa bağlı üye olan Ensar "İnvite" olarak sayılıyorsa, organizasyon içerisinde ki 32nci Alayın, ve diğer katılımcı toplulukların bütün oyuncuları "İnvite" sayılmıyor mu? Yani, adamların kendi oyuncularını "İnvite" saymak gibi bir lüksün olmasını destek vermenizi bile anlamış değilim? Olaylara, hangi bakış açısıyla baktığınızı da anlamış değilim, TR-RGL Organizasyon yönetimi de, 32nci Alay'ın lideri Hadrianus dahil çok fevri davranışlar sergilenmekte..

Bence, böylesine bir organizasyonda bir karar almanın mercihinden başlayıp, bütün hakemler yeniden bir araya gelmeliydi. İnsanların bu davranışları, Türk ortamında yer alan ve taraflı tutum sergileyen herkesi bir tekrar gün ışığına çıkmasını sağladı, bu konuda başta emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, gerçekten Türk ortamı hiç bir şekilde; NWL-TR, CNWL-TR ve RGL-TR layik değil, ve bu etkinliklerde bile sorun yaşıyorken, bunların Avrupa versiyonlarında neler neler olur..
#AbimYok

Offline Hadrianus

• Sergeant Major
  • *
    • View Profile

Fethi abi, kusura bakma bu kin ve hakaret dolu sözlerimden ama kaç günden beri boş boş uğraşıyorum. Anla beni.

Forum kurallarını ihlal ediyorsun hem de moderatör'ün olduğu bir konuda bir de açıkça kin ve hakaret dolu sözlerim oldu diyorsun. Üstüne yine kışkırtıcı ifadeler kullanıyorsun. Kalıcı olarak banlanman gerekiyor bakalım sana ne olacak.
« Last Edit: March 07, 2019, 05:23:25 pm by Darel »

Offline General Shepherd

• Major
  • *
  • Banned!
    • View Profile
    • 82nd Regiment
Forum Moderatörünün bir bağımsız görüşte olması gerekmektedir, ve bu bağımsız görüşte.. Belirli bir kişi ve tarafı dinlemekten ziyade, bunların bile buradan konuşulması bence doğru değildir, eğer bu konuda ilgi ve alakası olan kişilerin Ben, Giles, Ensar, Hadrianus, Sabo, Sn0w ve artık her hakem kim ve bilir kişiler varsa, bu kişilerin doğrudan bir Team Speak 3 üzerinde konuşulması ve arabulucuk yapılması gerekmektedir..

Adam burada, haklı olduğunu iddia etse bile bir kişiye karşı hakaret edemez, ve buna yönelik eylemlerin sonucunu Forum Kuralları gereği uygular, kimseye işini hatırlatmak gibi bir gayem yok.. Ben 82nci Alay'ın lideri olarak, TR-RGL yönetimi tarafından bu işe istemediğim halde atıldıysam, istediğim yorumu yaparım, ama lütfen herkesin elini vicdanına koymasını rica ediyorum.. Maşallah Maşallah
« Last Edit: March 07, 2019, 05:13:48 pm by General Shepherd »
#AbimYok

Offline Luz1kA

• First Lieutenant
  • *
  • Always keep your foes confused.
    • View Profile
    • Youtube = Luz1kA
  • Nick: 98e[HQ]_Cpt_Luz1kA
Moderatör veya yöneticilerin ne yapıcağını sen seçemezsin hadrianus. Gerekli kararı Fethi abi adil bir şekilde verir.

Online Darel

• Board Moderator
  • *
    • View Profile
Uygarca efendice tartisin dedim.  Bu kavramlarin sizce bir onemi yok mu? 
Darel, the oldfart.

Online Darel

• Board Moderator
  • *
    • View Profile
Forum Moderatörünün bir bağımsız görüşte olması gerekmektedir, ve bu bağımsız görüşte.. Belirli bir kişi ve tarafı dinlemekten ziyade, bunların bile buradan konuşulması bence doğru değildir, eğer bu konuda ilgi ve alakası olan kişilerin Ben, Giles, Ensar, Hadrianus, Sabo, Sn0w ve artık her hakem kim ve bilir kişiler varsa, bu kişilerin doğrudan bir Team Speak 3 üzerinde konuşulması ve arabulucuk yapılması gerekmektedir..

Adam burada, haklı olduğunu iddia etse bile bir kişiye karşı hakaret edemez, ve buna yönelik eylemlerin sonucunu Forum Kuralları gereği uygular, kimseye işini hatırlatmak gibi bir gayem yok.. Ben 82nci Alay'ın lideri olarak, TR-RGL yönetimi tarafından bu işe istemediğim halde atıldıysam, istediğim yorumu yaparım, ama lütfen herkesin elini vicdanına koymasını rica ediyorum.. Maşallah Maşallah

Shepherd, benim bagimsiz goruste olmadigimi dusunuyorsan geregini yap. 
« Last Edit: March 07, 2019, 05:21:20 pm by Darel »
Darel, the oldfart.

Offline Luz1kA

• First Lieutenant
  • *
  • Always keep your foes confused.
    • View Profile
    • Youtube = Luz1kA
  • Nick: 98e[HQ]_Cpt_Luz1kA
Tarafsız olmayı shep daha iyi bilir Fethi abi ne de olsa avrupada tanınan bir şahsiyet.  :-[ ???
« Last Edit: March 07, 2019, 05:23:38 pm by Luz1kA »

Offline General Shepherd

• Major
  • *
  • Banned!
    • View Profile
    • 82nd Regiment

Shepherd, benim bagimsiz goruste olmadigimi dusunuyorsan geregini yap.

Bağımsız bir görüşte olmaktan kastım, burada yapmaya çalıştığınız şey her ne kadar güzel bir şey bile olsa, Türkçe Forum üzerinden yazılması bile iyi değildir, bu hem Hadrianusun, hem RGL-TR yönetiminin işine gelir.. Çünkü bu insanlar her ne kadar çok fazla burada tartışma yaratsalar bile sizin gibi bir büyüğün Team Speak 3 veya DC, kanal üzerinde bizlere karşı yapacağı telkinlerin her zaman benim nezdimde önemi vardır, ve bunun olduğunu pek tabi biliyorsunuz. Sadece, yani buradan yazınca karmaşıktır, ve bir karar alınması gereken bir olayda yoktur, sadece olayları büyüten iki taraf var, ve ben iki tarafa her ne kadar destek versem, her iki tarafında bu durumda olmasını istemem.. NWL-TR, ve CNWL-TR yapmış birisi olarak, Sabo arkadaş bundan örnek alarak Türk ortamının gelişmesi için, RGL-TR kurdu, yani bu iyi bir şey ama bu olaylar olmamalı.. Ve forum üzerinden yüz mesaj atmamalı...

Ayrıca, tarafsız olduğunuzu düşünseydim çok daha önceden bu konuda gereğini elbette yapardım, rica ediyorum abi böyle bir şey demeyiniz.  :-[

Tarafsız olmayı shep daha iyi bilir Fethi abi ne de olsa avrupada tanınan bir şahsiyet.  :-[ ???

Bizi kötü tanıtmaya çalışan gafiller olsa da, bizi doğru tanıyanlar da var elbette..  :-*
#AbimYok

Online Darel

• Board Moderator
  • *
    • View Profile
Bu konu burda kapandi.  Eger baska yerde ayni konunun tartisildigini gorursem, tartisanlar kim olursa olsun, once mute larim, daha sonrada banlanmalri icin geregini yaparim.
Darel, the oldfart.