Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - Darel

Pages: 1 2 3 ... 17
1
Alayınızdaki anlasmazlıgı çözmenize yardımcı olmak için Colonel olarak alayınıza katılabilirim,isterseniz tabi.

olur benim guidimle gir klana general ol bildiğiniz yöntem nasıl olsa

aaa sizinde hakkınızı teslim etmek lazım, sizlerde baya tecrübelisiniz o konularda Generalim <3
luzika lüdfen 32ye de darbe yabma nolur


Marji, yine trole basladin.

2
Trole basladiniz gene.

3
Türkçe Forum / Re: Moderator'den Duyuru ve Uyarilar.
« on: March 23, 2019, 12:06:28 pm »
Tarihi gerceklige uymasi acisindan asagidaki bilgileri dikkatinize sunmak istedim.  Aman yanlis anlamayin.  Amacim kimseyi yonlendirmek; yanlis yapiyorsunuz dogrusu bu, demek degil.  Isteyen istedigi numara ya da ismi alayina verir.  Sadece bilin istedim.  Ama aranizda tarihi gerceklige sadik kalmak isteyen varsa, asagidaki hususlardan yararlanabilir.


Bildiginiz gibi Napolyon General olduktan sonra ilk kapistigi Ulus Osmanli.  Osmanli'nin basinda da, o donem, Yeniceri Isyanlarindan bikmis bunalmis ve Nizam-i Cedid Ordusunu kurmus (Yeni Duzen Ordusu)  yenilikci Padisah  III. Selim var.  Rus Cari ve Biritanya Krali ile Fransa'ya karsi Ittifak anlasmasi imzalamis. Ozetle Osmanli, Fransa'ya karsi 2. Koalisyon'da yer almis. Napolyon'un Komutasindaki Fransiz Ordusu Misir'a cikartma yapip Kahire'yi ele gecirmis.  Osmanli'nin arka arkaya gonderdigi Yenicerilerden ve Araplardan olusan ordulari,  ust uste yeniyor ve Filistin'e dogru ilerliyor.  Akka onlerinde, yeni kurulan Avrupa Ordusu ayarindaki  Nizam-i Cedid ordusu tarafindan durdurulup geri puskurtuluyor. Karizmayi burda cizdirince, terso vaziyette Paris'e donup, orada hukumeti ele gecirip, Avrupa'yi istilaya basliyor.


"..Osmanlı ordusundaki tabur ile livâ arasındaki askerî birliğe de alay denirdi. Nizâm-ı Cedîd’in kurulduğu târihlerde alaya tertip denildi. Her tertip, 1526 mevcûdlu ve 15 kısımdı. Bu kısımlara ise saf deniliyordu. Safların komutası yüzbaşılara, tertibin komutası da binbaşılara verilmişti. 1827-1828 yıllarında orduda yapılan yeni düzenlemelerden sonra tertip tâbiri yerine alay, kısım tâbiri yerine de bölük tâbiri kullanıldı...."

Google'da yaptigim arastirma sonucu buldugum Site'den yaptigim yukaridaki alintidan da goreceginiz gibi,  Napolyon ile savasan ve onu yenen Nizam-i Cedid Ordusunda "Alay" yerine "Tertip", "Boluk" yerine de "Saf" lar varmis.  Saf'lari, Yuzbasilar, Tertipleri de Binbasilar komuta ediyormus.  Maalesef, o donemde gorev yapan Tertip ya da Saf larin isim ya da numaralarini gosteren Site'ye rast gelmedim. 

NW'de tarih yazmak isteyenlere duyurulur.

4
Daha kuralları doğru düzgün okumayıp, kabul edip, kuralları çiğneyip, lafı habele hübeleye getirip üste çıkma çabası gerçekten taktire şayan. Burada bir haksızlık yok, belirli bir kuralı ihlal ettiniz ve cezanızı yediniz daha sonra da çocuk gibi mızmızlanıp çıktınız. Aynını EU_RGL'de de yapın bakın bakalım sonunuz noluyor, onlara da dersiniz lig adil değil biz Türküz ondan böyle yaptılar falan diye. Meh. Kendinize dürüst olun önce.

Dürüstçe oynayan tüm takımlara başarılar.

-Süperhiper Mareşal Generalosmos Caucasien

Kuralları doğru düzgün okuyup, kabul edip, kuralları asla çiğnemedik. Üste çıkma çabamız yok sadece olayı bütün yönleriyle açıklamaya çalışıyoruz. Burada bir haksızlık var, bir kural ihlali yapmadık ve ceza herhangi bir kanıt ile değil şüphe ile verildi. Çocuk gibi mızmızlanıp çıkmadık ayrıca maşallah 5 tane klan ligden çıkmış hepimiz çocuğuz sen mi adamsın şimdi? EU_RGL Organizatörleri klan üyesi olan birisinin hangi GUID'i ile girdiğini tespit etmeye çalışmak gibi boş bir şey ile uğraşacağını sanmıyorum. Eğer başka bir klan ile GUID eşleşmesi varsa veya ligdeki başka bir klanda oynadıysa ceza verilir o kadar. Bunları senin gibi birisinin yazmasına çok şaşırdım şahsen. Kendimize karşı dürüstüz ama sana karşı pek dürüst olunmamış anladığım kadarıyla.

Neyse yine de sonucu belli olan bir Lig'de devam edecek Alaylara başarılar dileriz.


Bu konunun burada ya da baska yerde tartisilmaya devam edilmesi veya benzer tartismalarin yapilmasi halinde, Trolleme, Spamming, Flaming, Moderatorun Talimatlarina uyulmama maddelerinden en agir yaptirimi uygulayacagim.

5
Bu konu burda kapandi.  Eger baska yerde ayni konunun tartisildigini gorursem, tartisanlar kim olursa olsun, once mute larim, daha sonrada banlanmalri icin geregini yaparim.


Shepherd, yukarida ne yaziyor?

6
Uygarca efendice tartisin dedim.  Bu kavramlarin sizce bir onemi yok mu?

Gerekli cezaları vermekten kaçarak desteklediğin kişilerin iletilerini editleyerek korumaya çalışmak yerine direk ceza verseydin keşke. Ayrıca her ne olursa olsun adam klanın üyesi ve bunu herkes biliyor ancak uydurma bahaneler ile 32. Alay’a kurulan bu tuzağa moderatör olarak sen de düştün. Yazık çok yazık.


Astoria nin Mute landigini gormuyormusun.  Iletiyi editledim cunku hos degil.

7
Bu konu burda kapandi.  Eger baska yerde ayni konunun tartisildigini gorursem, tartisanlar kim olursa olsun, once mute larim, daha sonrada banlanmalri icin geregini yaparim.

8
Forum Moderatörünün bir bağımsız görüşte olması gerekmektedir, ve bu bağımsız görüşte.. Belirli bir kişi ve tarafı dinlemekten ziyade, bunların bile buradan konuşulması bence doğru değildir, eğer bu konuda ilgi ve alakası olan kişilerin Ben, Giles, Ensar, Hadrianus, Sabo, Sn0w ve artık her hakem kim ve bilir kişiler varsa, bu kişilerin doğrudan bir Team Speak 3 üzerinde konuşulması ve arabulucuk yapılması gerekmektedir..

Adam burada, haklı olduğunu iddia etse bile bir kişiye karşı hakaret edemez, ve buna yönelik eylemlerin sonucunu Forum Kuralları gereği uygular, kimseye işini hatırlatmak gibi bir gayem yok.. Ben 82nci Alay'ın lideri olarak, TR-RGL yönetimi tarafından bu işe istemediğim halde atıldıysam, istediğim yorumu yaparım, ama lütfen herkesin elini vicdanına koymasını rica ediyorum.. Maşallah Maşallah


Shepherd, benim bagimsiz goruste olmadigimi dusunuyorsan geregini yap. 

9
Uygarca efendice tartisin dedim.  Bu kavramlarin sizce bir onemi yok mu? 

10
Simdi, burdaki deliller vb yazismalar, aktarilan soylemler, bahsekonu kisinin bir takim yan yollari kullanarak kontrol noktasini atlattigini gosteriyor.  Yani, Invite tanimina uyuyor.  Ancak, bu kisinin Invite oldugu hususu mac sonrasi ortaya cikiyor.  Biri mac ortasinda ya da sonunda ihbar mi ediyor?  Neden mactan once ortaya cikmiyor?  Bu kadar delilin, bilginin vb ne derseniz deyin toplanmasi ekip isi gibi gozukuyor ve anlik olmadigi (Yani bir anda toplanma hali) izlenimini veriyor.

Yahu Fethi abi, Yılananus gibi bir adam, bizim organizasyonumuza niye bunu daha önceden belli etsin ki? Biz zaten dedik, bize bildirin böyle bir olay durumunda. Sn0w'un Database'leri ve Strawhead'ın izlenimleri ile bulduk şükürler olsun. Bu adama kalsak bize tek kelam etmeyecekti daha da istersen kanıtımı atarım bende her şey bol anlatırımda.


Sakin sakin... Kanit falan atma.  Analamaya calistigim su.  Simdi bu Ensar maca 32nd tarafinda cikip, rakip takim oyuncularini pespese indirmeye basladiginda mi, noluyor diye kuskulanip incelemeye basladiniz?

32.Alay ekibini Türk ortamındaki herkes biliyor. Oyuncularını, yönetimini... Rasnare(Ensar) denilen oyuncuyu yeni görmüştük. Zaten GUID'leri de incelerken tesadüfen gördük. Bu adam top-scorer ve 1. gidiyor neredeyse. Hadrianus bize kelamlarında "Daha oyuna yeni başladı, yeni aldı ve 6 saati var. 2 saat aralıksız antrenman yapıyoruz 2 günden beri" dedi. Bizde inanmadık haliyle. Her maçta guid kontrollerini yapıyoruz. Tabii daha sonrasında adamın Ensar olduğunu öğrenince organizasyonu yalanlamaya başladılar. Halen de üste çıkmaya çalışıyor "Bizim oyuncumuz hüüü" tavırları tabi maçtan sonra oluyor. Ensar adlı arkadaş invite olduğunu, (Rasnare olduğunu) söylediği halde Yılanianus bunu inkar ediyordu. Biz zaten organizasyon olarak şüpheli baktığımız tüm oyunculara bu kontrolleri ayrıca yapıyoruz, bakıyoruz. Steam Adresleri, GUID'leri, TS ve Oyun Logları her şeye kısacası. Halen kıvırıp yalanlamasına inanamıyorum.

Iste duymak istedigim bu. Tesekkur ederim, Astoria.


1.7. Bir maç içerisinde herhangi bir alayda 1 Invite oyuncu tespit edilir ise maçın skoru 15-0 olarak karşısındaki takıma geçer, Invite olan oyuncular ise kalıcı olarak ligten men edilir.

O zaman, TR_RGL bu konuda hakli.  Cunku, Top Scorer birini alelacele, kurallara aykiri olarak Lig'e sokmak yanlis. Daha once soyledigim gibi, Invite konusu kurallarda uc ayri madde de belirtilmis ve karsiligi uygulanacak ceza da acik secik yazilmis. Ltf, bu tartismayi burada bitirin.

11
Sn0w IP kayıtlarına bakıncaya kadar kim olduğu belli değildi, ortada yeni bir nick, yeni bir guid ve yeni bir steam hesabı vardı, Ensar olduğunu kendimiz şüphelenip bulduk. 32nd tarafından da bize yeni bir oyuncu olduğu söylendi.

Yani aslinda, 32nd maci kazandi. Ancak, daha sonra, bu iste bir is var deyip arastirmanizi genisletip derinlestirdiniz ve Ensar'in Invite oldugunu belirlediniz.  Daha sonra da, 32nd yi Invite kullandigi icin, Lig den cikardiniz.


Olay boyle mi oldu?


1.7. Bir maç içerisinde herhangi bir alayda 1 Invite oyuncu tespit edilir ise maçın skoru 15-0 olarak karşısındaki takıma geçer, Invite olan oyuncular ise kalıcı olarak ligten men edilir.

12
Simdi, burdaki deliller vb yazismalar, aktarilan soylemler, bahsekonu kisinin bir takim yan yollari kullanarak kontrol noktasini atlattigini gosteriyor.  Yani, Invite tanimina uyuyor.  Ancak, bu kisinin Invite oldugu hususu mac sonrasi ortaya cikiyor.  Biri mac ortasinda ya da sonunda ihbar mi ediyor?  Neden mactan once ortaya cikmiyor?  Bu kadar delilin, bilginin vb ne derseniz deyin toplanmasi ekip isi gibi gozukuyor ve anlik olmadigi (Yani bir anda toplanma hali) izlenimini veriyor.

Yahu Fethi abi, Yılananus gibi bir adam, bizim organizasyonumuza niye bunu daha önceden belli etsin ki? Biz zaten dedik, bize bildirin böyle bir olay durumunda. Sn0w'un Database'leri ve Strawhead'ın izlenimleri ile bulduk şükürler olsun. Bu adama kalsak bize tek kelam etmeyecekti daha da istersen kanıtımı atarım bende her şey bol anlatırımda.


Sakin sakin... Kanit falan atma.  Analamaya calistigim su.  Simdi bu Ensar maca 32nd tarafinda cikip, rakip takim oyuncularini pespese indirmeye basladiginda mi, noluyor diye kuskulanip incelemeye basladiniz?

13
Simdi, burdaki deliller vb yazismalar, aktarilan soylemler, bahsekonu kisinin bir takim yan yollari kullanarak kontrol noktasini atlattigini gosteriyor.  Yani, Invite tanimina uyuyor.  Ancak, bu kisinin Invite oldugu hususu mac sonrasi ortaya cikiyor.  Biri mac ortasinda ya da sonunda ihbar mi ediyor?  Neden mactan once ortaya cikmiyor?  Bu kadar delilin, bilginin vb ne derseniz deyin toplanmasi ekip isi gibi gozukuyor ve anlik olmadigi (Yani bir anda toplanma hali) izlenimini veriyor.

14
Daha sonradan TS'ye 32. Alay lideri olarak ben çağırılıyorum ve olayı olduğu gibi anlatıyorum. Kendisine ait 2 steam hesabıyla da 32ndBL gruplarında olduğunu

hala bu konuda yalan söyleniyor ya yazık cidden :D ya okuman yazman yok ya da olayları istediğin gibi görmeye devam ediyorsun.

adamdan şüphelenip gizli profilini açtıran da, steamda tag aldıran da, gruplarınıza aldıran da benim. eğer ciddi manada kendisinin benim dememden önce gruba girdiğini söylüyor isen steam grubu loglarını bekliyorum :DCehaletimi mazur gorun gencler; TR-RGL, 32nd nin GUID lerini inceleyip 32nd nin katilimina onay vermedi mi?  Ensar'in Invite oldugu tespitini 32nd yi Lig'e kabul etmeden once yapamadi mi?

Ensar'ın 2 GUID'si var. 1. si turnuvadan banlı diğeri ise tertemiz bir GUID, daha önce hiç bir yerde oynandığının kaydı yok. GUID kontrolü yapıldıktan sonra alay liderine sorulunca bize kendisinin yeni başlayan bir oyuncu olduğu ve günlerdir antrenman yaptıkları söyleniyor.


Bu, NW oynamaya yeni baslayan oyuncu manasinda mi soyleniyor?

15
Cehaletimi mazur gorun gencler; TR-RGL, 32nd nin GUID lerini inceleyip 32nd nin katilimina onay vermedi mi?  Ensar'in Invite oldugu tespitini 32nd yi Lig'e kabul etmeden once yapamadi mi?

Pages: 1 2 3 ... 17