Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - Darel

Pages: 1 2 3 ... 18
1
NWL_TR 3.galibiyetimizi 32ndBL' ye karşı 9-1  aldık. Güzel maçtı rakipimizi tebrik ediyoruz hakemlere ayrıca teşekkür etmek istiyorum.

Maça Ait Video

Spoiler
[close]

Maça dair Video çekilmesi için, Medya bölümü üzerinden başvuru yapmanız gerekiyor.. Bu konuda silmediğiniz taktirde, Organizasyon olarak temyize gideceğim.

https://www.fsegames.eu/forum/index.php?topic=41773.0
Sen cidden ruh hastasısın bilader


Sheppard, TR-NWL in mac nakillerinin yayin haklarini mi satin aldin? Millet neden yayin icin senden izin alacak? TR-NWL telif hakki diye birsey mi var?

3
Off-topic / Re: Üsttekinin Müziğini Değerlendir
« on: June 05, 2019, 08:35:27 pm »
10/10

4
Iyi bayramlar gencler! 

5
Türkçe Forum / Nick Name Degisikligi ile ilgili Prosedur
« on: May 30, 2019, 11:45:55 am »

Nick Name degisikligi icin;

Asagidaki Formu doldurarak,  https://www.fsegames.eu/forum/index.php?topic=39733.0  linkinde yer alan konu basligi altinda basvurmaniz gerekmektedir.


Current Name (Suanki Isminiz) :
New Name (Yeni Isminiz) :   
One/Two Alternatives (Bir/Iki Secenek Isimleriniz) :   
Bilginize.

6Red Kit ile Daltonlar arasindaki muhabbeti solladiniz.

7
92ndNT ile yaptığımız maçı 8-2 kazandık. Kendilerini tebrik ederiz. Geçenlerde maç yaptığımız TeamAlpha'yı da 15-14 kazandığımız maç için tebrik ederiz gayet güzeldi. Ayrıca emekliye ayrılan arkadaşlarımıza bugüne kadarki emekleri için teşekkür ediyor, 32. Alay'a yeniden veya yeni katılan bütün arkadaşlarımıza ise başarılar diliyoruz.
32nd emekliye ayrılan arkadaşlara maaş bağlıyor mu ?


Yukardaki yorumdan itibaren Hadrianus'u trolleyenleri uyariyorum.  Rakip oyunculara ve Alayinda emegi gecenlere uygarca tesekkur ediyor.  Trollemeye devam ederseniz, bu defa mute'lamam banlarim.

9
Etkinlikler (Events) / Re: m-nwwc türkiye oyuncu seçmesi (m=MINI)
« on: May 14, 2019, 11:48:55 am »
Sagolasin Giles. Simdi harbi utandim. Cehalet kotu bir sey.

10
Etkinlikler (Events) / Re: m-nwwc türkiye oyuncu seçmesi (m=MINI)
« on: May 14, 2019, 10:58:10 am »
Trolsuz, kavgasiz, dogussuz nice basarilar.  Sungunuz keskin, gazaniz mubarek olsun.  Yuruyun aslanlarim.  Yine de sahlaniyor aman, kol basinin kir ati!


Bu arada cehaletimi mazur gorun gencler: NWWC ne demek la? Napoleonic Wars WC gibi bi sey mi?   ;D

11
Türkçe Forum / Forum Kurallari Degisiklikleri
« on: April 28, 2019, 12:11:24 pm »
Kabul Edilebilir Yetiskin Icerik basligi tasiyan eski 10. madde yururlukten kaldirildi.  Bundan boyle, Yetiskin Icerik FSE de yasaklanmistir.

12
02.       Birini uzmek ya da kizdirmak / kizgin karsilik vermesini saglamak amaciyla, bilincli olarak rahatsiz edici ve kiskirtici online bildirimde bulunmak (Trolling), Hakaret ve Diger Kisisel Saldirilar.
Forum kullanicilari ve FSE Yonetimine yonelik kisisel saldirilara hos goru gosterilmeyecektir. Bu madde (Yalnizca, burada sayilanlarla sinirli degildir.), hakaret, tartisma ugruna kiskirtma, homofobik imalar, tehdit, intihara tesvik, kullanicinin olumunu ya da aci cekmesini istemek, olum tehditleri ya da bireyin fiziki butunlugune yonelik tehditleri kapsar. En son bahsedilen (Tehditler katagorisinde yer alan) husus, suc olusturdugundan, yoneticinin karari ile, aninda “Ban” ile sonuclanir.


13
Alayınızdaki anlasmazlıgı çözmenize yardımcı olmak için Colonel olarak alayınıza katılabilirim,isterseniz tabi.

olur benim guidimle gir klana general ol bildiğiniz yöntem nasıl olsa

aaa sizinde hakkınızı teslim etmek lazım, sizlerde baya tecrübelisiniz o konularda Generalim <3
luzika lüdfen 32ye de darbe yabma nolur


Marji, yine trole basladin.

14
Trole basladiniz gene.

15
Türkçe Forum / Re: Moderator'den Duyuru ve Uyarilar.
« on: March 23, 2019, 12:06:28 pm »
Tarihi gerceklige uymasi acisindan asagidaki bilgileri dikkatinize sunmak istedim.  Aman yanlis anlamayin.  Amacim kimseyi yonlendirmek; yanlis yapiyorsunuz dogrusu bu, demek degil.  Isteyen istedigi numara ya da ismi alayina verir.  Sadece bilin istedim.  Ama aranizda tarihi gerceklige sadik kalmak isteyen varsa, asagidaki hususlardan yararlanabilir.


Bildiginiz gibi Napolyon General olduktan sonra ilk kapistigi Ulus Osmanli.  Osmanli'nin basinda da, o donem, Yeniceri Isyanlarindan bikmis bunalmis ve Nizam-i Cedid Ordusunu kurmus (Yeni Duzen Ordusu)  yenilikci Padisah  III. Selim var.  Rus Cari ve Biritanya Krali ile Fransa'ya karsi Ittifak anlasmasi imzalamis. Ozetle Osmanli, Fransa'ya karsi 2. Koalisyon'da yer almis. Napolyon'un Komutasindaki Fransiz Ordusu Misir'a cikartma yapip Kahire'yi ele gecirmis.  Osmanli'nin arka arkaya gonderdigi Yenicerilerden ve Araplardan olusan ordulari,  ust uste yeniyor ve Filistin'e dogru ilerliyor.  Akka onlerinde, yeni kurulan Avrupa Ordusu ayarindaki  Nizam-i Cedid ordusu tarafindan durdurulup geri puskurtuluyor. Karizmayi burda cizdirince, terso vaziyette Paris'e donup, orada hukumeti ele gecirip, Avrupa'yi istilaya basliyor.


"..Osmanlı ordusundaki tabur ile livâ arasındaki askerî birliğe de alay denirdi. Nizâm-ı Cedîd’in kurulduğu târihlerde alaya tertip denildi. Her tertip, 1526 mevcûdlu ve 15 kısımdı. Bu kısımlara ise saf deniliyordu. Safların komutası yüzbaşılara, tertibin komutası da binbaşılara verilmişti. 1827-1828 yıllarında orduda yapılan yeni düzenlemelerden sonra tertip tâbiri yerine alay, kısım tâbiri yerine de bölük tâbiri kullanıldı...."

Google'da yaptigim arastirma sonucu buldugum Site'den yaptigim yukaridaki alintidan da goreceginiz gibi,  Napolyon ile savasan ve onu yenen Nizam-i Cedid Ordusunda "Alay" yerine "Tertip", "Boluk" yerine de "Saf" lar varmis.  Saf'lari, Yuzbasilar, Tertipleri de Binbasilar komuta ediyormus.  Maalesef, o donemde gorev yapan Tertip ya da Saf larin isim ya da numaralarini gosteren Site'ye rast gelmedim. 

NW'de tarih yazmak isteyenlere duyurulur.

Pages: 1 2 3 ... 18