Author Topic: NW'DE KEŞKE OLSAYDI DEDİĞİM BİR FİKİR  (Read 1638 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Hadrianus

• Second Lieutenant
  • *
  • | The 32nd Black Legion | General
    • View Profile
  • Side: Neutral
NW'DE KEŞKE OLSAYDI DEDİĞİM BİR FİKİR
« on: October 16, 2020, 12:07:35 am »
Keşke olsaydı dediğim şey EU'da bazı Tugaylar vardı içinde birden fazla alay olan Alayların kendi içinde bir sistemi vardı ama hepsi büyük bir tugayın içindelerdi. Türk ortamında tugay meselesi daha çok ittifak gibi oldu iyi anlaşan liderler tugay kurdu karşılarına onların anlaşamadıkları diğer klan liderleri tugay kurdu. Hiçbir zaman oyuncu ve sistem odaklı bir Tugay maalesef adam akıllı kurulamadı. Hep içimde kalan şey buydu. Tüm Türk klanları bir tugay içinde olsun. Ayda bir ya da haftada bir event düzenlensin zaten kendi kendine yeten bir event olur. Alayların General ve Colonelleri Tugayda gerektiğinde fikir belirtsin toplantılar yapsın. Eminim her klanda çok yetenekli eli kolu uzun, iş yapan insanlar vardır ama maalesef bizim ortam böyle bir oluşum fikri geldiğinde sürekli bir "TUGAYI KİM YÖNETECEK QARDEŞİM" tarzı kahvehanedeki dedeler gibi saçma düşünceler ürettiği için bunu 32'nin en güçlü olduğu dönem 2015-2018 arasında bile başaramadık. Kolektif, objektif, menfaatsiz bir çalışma biçiminden habersiz olanlar yüzünden bu oyunda şu son zamanlarında bile hiçbir zaman birleşik türk alayları görememenin üzüntüsünü yaşıyorum.

Offline RobinVonSakso

• Second Lieutenant
  • *
    • View Profile
Re: NW'DE KEŞKE OLSAYDI DEDİĞİM BİR FİKİR
« Reply #1 on: October 22, 2020, 11:24:47 am »
*snip* davası olmaz boşverin generalim.

« Last Edit: October 23, 2020, 08:35:29 pm by Darel »

Offline Pipet

• Corporal
  • *
    • View Profile
« Reply #2 on: October 24, 2020, 03:28:57 am »
yine ne diyon amk

Offline Luz1kA

• First Lieutenant
  • *
    • View Profile
    • luz1
  • Nick: Luz1kA
  • Side: Confederacy
« Reply #3 on: October 30, 2020, 09:09:39 pm »
yine ne diyon amk

AKDSJDJKSKFKKSJDJSJDJS

Offline Giles

• Captain
  • *
  • Turco Officer
    • View Profile
  • Nick: 98e_Col_Giles
« Reply #4 on: November 02, 2020, 11:28:41 am »
Türk topluluğunda böyle bir şeyin olması imkansız. Benim gözlemlediğim kadarıyla çoğu alayın lideri egoist ve kafadan sıkıntılı insanlar olduğu için sürekli diğer alaylardan daha başarılı olma, diğerlerinden daha çok oyuncu toplama, diğerlerinden daha popüler olma gibi şeyler onlara daha cazip geldi. Muhtemelen bütün Türk alaylarını kapsayan bir oluşum olsaydı, sonu büyük bir alayın bir kaç alayı arkasına alarak, kendisinin daha fazla söz sahibi olduğu başka bir oluşum kurmasıyla bitecekti. Bu hedefe yaklaşan bir kaç tugay kuruldu fakat hepsinin sonu aynı bitti. 2016'dan beri düzenlenen turnuvalara bakarsak NWL-TR'de 2 yada 3 sezon yarıda bırakıldı, RGL-TR'de 1 sezon yarıda bırakıldı, 1 sezon hiç başlamadan iptal edildi. Türk liderlerinde istikrar yok, kabul olmayacak duaya amin demenin de bir anlamı yok. Bu ortamdaki insanların hepsi farklı kafalarda. En iyisi bunu kabullenip rekabetin tadını çıkarmakta.
« Last Edit: November 02, 2020, 11:31:15 am by Giles »

Offline Hakan_Pasha

• Volunteer
  • *
    • View Profile
« Reply #5 on: November 02, 2020, 12:52:19 pm »
Nw ye 2016 da ilk girdiğimden beri düşündüğüm bir hayaldi bu.Ne için ve ne uğruna olduğu belli olmayan sürekli bir kavga hali,kibirinden iki cümle konuşulamayan,hadrianusun dediği gibi kim olucak bu oluşumun lideri gibi sorular sorulmasından bu düşüncemiz sadece bir hayal gibi geliyor.Bırak tugayı alayların bireysel olarak katıldığı ligler bile kişisel kaprisler uğruna yarıda bırakıldı.Benimle beraber biraz  iş yapmış olanlar bilir,çok sefer tugay kurma veya içerisinde bulunma girişimlerimiz oldu.Bunu klan menfaati,bir yerde söz sahibi olmaktan ziyade kalabalık bir oluşumda olmanın verdiği oyun keyfini tatmak adına yaptık.Yabancılarda görüyoruz bir eventte tek bir tarafı kapatan tugayları.Keşke olsaydı diyor insan.Bence en başarılı olanı Shepherd'ın Nizam-ı Cedid Tugayıydı o da kiminin demesine göre ben 12'yi kurdum diye kapandı.

Offline Karkanosjze

• Private
  • *
    • View Profile
« Reply #6 on: July 28, 2021, 05:21:58 pm »
hakanpasha clandan çıktık diye perma ban attın arkamdan dedigini birakmamissin allah askina

Offline General Shepherd

• Retired General #AbimYok
  • Lieutenant Colonel
  • *
  • Former-82nd Regiment Leader S&M Creative Producer
    • View Profile
    • 82nd Regiment
  • Nick: General Shepherd
  • Side: Union
« Reply #7 on: July 29, 2021, 04:37:18 pm »
Bu konuyu geçte olsa gördüm, Hadrianus, Giles ve HakanPasha'nın söylediklerini okudum. Bu tarz bir oluşumun kurulması zor değildi ve imkansız hiç bir zaman değildi. Tek sorun ortak noktaların bulunmasıydı ve bunu bulmakta bir çoğumuz zorluk çektik ve birbirimize haksızlık yaptık, TW'den kovulduk ve FSE'de yaramaz çocuk gözüyle tanınmaktayız. Bu algıyı daha önce düzeltmeye çalıştığım oldu. Daha önce denenmeye çalışan birlik yapı tarzları.

Türk Koalisyon Alayları, TCR.

Kopernik, eski-67thKGL üyesi'nin 2015 yılında bana gelip bu fikri ortaya attı ve bunun mümkün olmayacağını fakat koalisyon yapısı tarzında ilk başta deneyebileceğimizi söylemiştim. O zamanlar ben(27e) Borabey(72nd), Hadrianus(32nd) ve LimonVonSanders'in(21st) de katılımları ile güçlü ve eğlenceli bir şekilde 5 Ay idare ettik. Benim düzenlediğim etkinlikler olan PSO/PRO eventlerine 70-80 kişi katılım sağlıyorduk ve Koalisyon Başkanı da o zaman Whisper yöntemi ile Alay liderlerine mareşallik yapıyor ve yönlendiriyordu çok harika geçiyordu. Koalisyon sistemi basit ve başkanı da her alayın 3 üyesi tarafından ortak olarak seçiliyordu. Bazı sorunlar oldu ve dağıldı, ve bu dağılım sonrası Borabey ile 27e-72nd birleştirip, 82'yi kurduk.  Bağımsız klanlar oluşan kısa süreli başarı sağlayan kollektif bir örnektir.

82nd

Alayı Borabey ile kurduktan sonra o hafif piyadeleri bağımsız ben ise line ve topçu'yu bağımsız olarak komuta ediyorduk fakat ortak kararları birlikte veriyorduk kısacası iç özerk bölük faaliyetleri vardı sonradan süvari birliği de yorgundemokrat, limoncuk ekibi ile 71st bize dahil olunca da 3 bağımsız klan yapısı 82nd altına birleşmişti fakat 1.5 yıl kadar sürebildi. Kollektif bir başarı örneği sayılmasa da yine de o dönemde en güçlü örnek sayılabilir.

32nd

Hadrinin bunu Türkiye'nin En Büyük Alayı gibi yansıtması aslında bir ego tatmini değil en doğru olanıdır çünkü şu zamana kadar 32nd ile her ne kadar zamanında rekabet yapmış olsakta Türkiye'nin en büyük alayı olarak biliniyordu çünkü kişi sayısı çoktu. Bölüksel yapıda Lejyonlar'ı hiyerarşik olarak merkezi komuta'ya bağlamayı başarabilmiş fakat yetkili bölüklerde ki subay ve yetkili artık her kimse Hadri'nin istediğini idrak edememişlerdir o yüzden Hadri'nin planları bir nebze de olsa işe yaramış fakat istediği gibi olmamıştır. Gözlemlerim kadarıyla.

Nizam-ı Cedid Tugayı

Fikir babası ben olduğum bu oluşumu uzun bir süredir içinde olduğum N&S ortamında ki Dixieland Army veya Union Army oluşumlarında ki gibi yapmayı hedefliyordum ve bu hedefimde başarılı oldum.
2017 yılında 82'nin dönemini kapatmayı hedefliyordum. Darel'in izni doğrultusunda 26th'yi tekrar açıp Hypercharge baş liderliğinde açmıştım ve o zamanlar Delitürk'ün yeni kurulmuş olan 57th Alay'ın da dahiliyle büyük bir topluluk olmuştuk neredeyse 60 kişi aktif oyuncumuz vardı. 57th ve 26th PRO etkinliğine her hafta giriyorduk. Yapısal olarak ise iki alaylı sistem olarak Tugay sistemini kullanıyorduk fakat alışma süreci olması açısından her alayın lideri Hypercharge ve Delitürk Colonel terfisinde ortak karar aldığı zaman Brigade kararları alınmış oluyordu. Bu 1 ay devam etti etmedi sonra ben ne güzel inzivaya çekilmiş iken bir akşam HakanPasha tarafından aranıp Delitürk'ün HakanPasha'yı 57th'nin bir uydusu olarak 27th Alay yaratıp Tugay'ı Tümen'e çevirmek ve genişletme istediğini aksi halde çıkabileceğini söylemişti bende tekrar aktif olarak geri dönüp olaya el atmak ve Tümen sistemine çevirmek zorunda kaldım.

Nizam-ı Cedid Tümeni

Sistemsel olarak basit, iki Tuğgeneral var. İki tugay var ve bu tugaylar bir Tümen'i oluşturuyordu. Her Tugay içinde 2 veya 3 Alay vardı ve bunu başarmıştık.
3 Alay ile sadece 1 Tugay olurken, 57'nin mevcudiyeti 27th olduğu halde bile 2 Alay oluşturuyordu ve 57'nin tamamen kendi tugay idaresine 1.Tugay olarak vermiştik. 26th ve 27th 2.Tugay olarak ayarlamıştık. Her Tugay generali ise kendi tugayına bağlı alayları whisper ile eventte idare edecekti ve çok eğlenceli idi. Bu sistemi hallettikten sonra Hypercharge 2. Tugay'ın başına geçtikten sonra 26th'nin Colonel'i olmak zorunda kalmıştım. Genişleme olarak ise

Delitürk'ün 87th(Cunifeb) ve 53rd Kuva-yi Milliye(SooNationaL) davet etmesi ve dahili ile Tümen sistemini yeniden revize etmemiz gerekiyordu ve daha bağımsız ve sorunsuz olmasından dolayı Tugay komutanlarının değişmesi düşüncesi tarafında oldum. Yani 57'nin 53'ün olduğu 1.Tugay'ın başında Hypercharge, 26, 27 ve 87'nin olduğu 2.Tugay ise Delitürk tarafından idare edilecekti ve o şekilde oldu her şey tıkırında işlerken 71st'de dahil oldu ve 87'yi dahil edip 3.Tugay'ı açma girişimimiz oldu ve başına Limoncuk getirildiyse de 10 gün dayanmadı ve 87'yi tekrar 2.Tugay'a geri aldık.

Gel zaman geç zaman güzel zaman harcandı ve 8 Ay kadar neredeyse sürdü bu oluşum. 27 ve 57'nin çıkmasıyla Tümen'de sadece 26th, 53rd ve 87th kaldık fakat amacı ve tadını almıştık ve halen devam ediyorduk fakat benim tekrar geri dönüşüm ve 82'yi tekrar açma isteğim ile 53rd ve 87'nin yetkilileri ile görüşerek Tümen'i lağvettik.  En aktif kişi olarak düzenlediğim PRO eventte 130 küsür civarı olduğumuzu hatırlardım.

Benim büyük hedefim olarak madem iki Alay Tugay yaptık, Tugay'ı genişleterek Tümen yaptık derken bunu Kolordu sistemine çevirmek gibi düşüncem vardı. Bu konuda Hadrianus, EfePasha,Gatts ile sürekli görüşür onları da ikna etmeye çalışırdım fakat liderlerin birbirleri ile olan görüşleri ve husumetleri sebebiyle bu birleşme olmadı ve eğer olsaydı şu anda bir çoğumuz birbirimize ana bacı sövmek yerine halen büyük bir oluşum halinde oynamaya devam edecektik(eğer planlandığı gibi olsaydı) Teklifim de ise Kolordu üyelerinden oluşan milli takım kaptanları olarak, NWL, CNWL, RGL gibi oluşumlara ortak üyeleri veya iyi olanları seçmeler ile sokmak gibi tekliflerimiz bile olmuştu. Ve ben de bu NWL-TR, CNWL-TR organizasyonların da bu Tümen'in gelişmesi ve NWL, CNWL gibi organizasyonlara daha iyi çıkmamız için yapmıştık ama Kolordu'yu yapamadık işte.

Not: Bu adımları yaparken hiç bir şekilde bir Tugay'ın veya Tümen'in başında olmadan Delitürk idaresinde ki 2.Tugay'ın 26th'nin Colonel'i olarak yapmıştım.

Eğer şu anda benim 82 tekrar aktif olsaydı ve Hadri 32'yi aktif etseydi. 88'in Gatts ve 98'in Giles ile de görüşür diğer aktif klanları da aramıza dahil edip böyle bir oluşumu tekrar canlandırmaya çalışırdık ve eğer bunu da başarabilseydik zaten her şey eğlenceli ve rahat olurdu. Sıralı Fieldmarshall seçip TS'den whisper ile alaylara sıralı olarak komuta ederdik eğlenceli geçerdi.

Bu arada bunu yapmak hiç bir zaman zor değildi. Sadece bizim insanlarımız çok zor(kendimi de dahil ediyorum).

Bir sayfa da böylece kapanmış oldu.

« Last Edit: July 29, 2021, 04:42:08 pm by General Shepherd »

Offline MarjioviçR

• Captain
  • *
  • freedoms simp
    • View Profile
  • Nick: MotoBvock MaimLockXD
« Reply #8 on: July 29, 2021, 09:32:55 pm »
Bölüksel yapıda Lejyonlar'ı hiyerarşik olarak merkezi komuta'ya bağlamayı başarabilmiş fakat yetkili bölüklerde ki subay ve yetkili artık her kimse Hadri'nin istediğini idrak edememişlerdir o yüzden Hadri'nin planları bir nebze de olsa işe yaramış fakat istediği gibi olmamıştır.
özet bu okumanıza gerek yok

Offline Luz1kA

• First Lieutenant
  • *
    • View Profile
    • luz1
  • Nick: Luz1kA
« Reply #9 on: July 30, 2021, 02:28:45 am »
Bölüksel yapıda Lejyonlar'ı hiyerarşik olarak merkezi komuta'ya bağlamayı başarabilmiş fakat yetkili bölüklerde ki subay ve yetkili artık her kimse Hadri'nin istediğini idrak edememişlerdir o yüzden Hadri'nin planları bir nebze de olsa işe yaramış fakat istediği gibi olmamıştır.

vallahi biz apoyu özledik

Offline Zeus.

• First Lieutenant
  • *
    • View Profile
  • Nick: 98th_Maj_Zeus
« Reply #10 on: July 30, 2021, 06:08:27 pm »
Hadi açalım clanları

Offline karaboga

• Second Lieutenant
  • *
  • the leader of all turks
    • View Profile
  • Nick: sN0w
« Reply #11 on: July 30, 2021, 07:42:33 pm »
ilaçlarımı almayı unuttum arkadaşlar kusura bakmayın