Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - General Shepherd

Pages: 1 2 3 ... 73
1
Regimental Groupfighting League / Re: [RGL8] General Discussions
« on: November 05, 2021, 12:51:11 am »
What's going on here.

2
Community / Re: Community Mouse and Keyboard Survey
« on: September 29, 2021, 01:03:03 pm »
Done

3
Regiments / Re: 3e Légion de la Vistule [NA - Est. 4/28/20]
« on: September 10, 2021, 07:50:01 pm »
Very heroic guys. Well done bois.

4
FrenchMonk, Resonant, and JackieFish and more reviewed the recently updated 1.0.2 Video Blog, and 1.0.3 Developer Diary related to the Sword & Musket project. I recommend you to watch.
Bonus: We're not mad at Taleworlds. We just want revolution. Thanks to their efforts, we are showing our efforts. We can do some things with Custom Servers.
5
Ne oluyor olm yine darbeler, ihtilaller.
Ben bu işte yokum bilginiz olsun bu sefer ihtilale karşı çıkıyoruz ve Gatts'ı destekliyoruz.

6
Name of the Regiment: IEKs-Brigade
Preferred Nation: any
Which Unit are you applying for: Arty
How many will you bring: 3-6
Steam URL for the Contact:
https://steamcommunity.com/id/luconcalradoi/
https://steamcommunity.com/id/KlaijmeG/
https://steamcommunity.com/id/kaanpars/
https://steamcommunity.com/id/yunuswtmn/

Weekly or Once: weekly
Have you read and agreed with the Rules above?: yes

8
Hello guys,

A new open letter has been sent to Taleworlds about Mod Servers by us modders who are Mod Developers in Bannerlord recently. We look forward to your reviews on this matter.


https://forums.taleworlds.com/index.php?threads/open-letter-to-taleworlds-mod-custom-servers.446022/9
Good luck!

10
In Development / Re: Resistance at Nenjiang Bridge
« on: August 13, 2021, 04:04:27 pm »
Nice work bro!  8)

11
Spoiler
Spoiler
15 Ocak 2022'de 7. yılında 32. Alay için Anma gecesi yapılacaktır. (Mevlütlü) Dost, akraba ve sevenlerine duyurulur.

(20.00 Black Community Discordu)
[
Spoiler
/quote]

Davete icap etmek için elimizden geleni yapacağım.

15 Ocak 2022'de 7. yılında 32. Alay için Anma gecesi yapılacaktır. (Mevlütlü) Dost, akraba ve sevenlerine duyurulur.

(20.00 Black Community Discordu)

5 buçuk ay önceden duyurmak iyi olmuş eray
[/q][/q][/q][/q][/q][/q]
[close]
toplanıp napcaz
[close]
[/q][/q][/q][/q]
[close]
group masturbation

 ;D ;D Olm nerden buluyorsunuz böyle şeyleri  :D

elimizden geleni yapcaz ne aq 2 tane tuşa basıcan yine ilaçlarını almayı unutmuşun


Ben ilaç kullanmıyorum. Elinizden geleni yapın, size güveniyorum cancağzım.

3. Spamming and Quote Pyramids
  • Making unnecessary posts with no valuable content will be regarded as breaking the forum rules and will be punished accordingly. Should you want to add something to your post, edit it instead of making a new one.   Be aware that posting unnecessary content (such as off-topic posting of image macros, GIFs, and other multimedia) can also constitute spamming.
  • Quote pyramids are considered anything clearly off-topic or derailing equaling (or in excess of) five quotes, without the use of spoilers.  Therefore, anyone involved in a quote pyramid will receive at least a 60% warning level. Additionally, administration may see fit to remove the thread in question, in its entirety.

12
15 Ocak 2022'de 7. yılında 32. Alay için Anma gecesi yapılacaktır. (Mevlütlü) Dost, akraba ve sevenlerine duyurulur.

(20.00 Black Community Discordu)

Davete icap etmek için elimizden geleni yapacağım.

15 Ocak 2022'de 7. yılında 32. Alay için Anma gecesi yapılacaktır. (Mevlütlü) Dost, akraba ve sevenlerine duyurulur.

(20.00 Black Community Discordu)

5 buçuk ay önceden duyurmak iyi olmuş eray
toplanıp napcaz

group masturbation

 ;D ;D Olm nerden buluyorsunuz böyle şeyleri  :D

13
Howdy musketeers,

We Announce Developer blog 1.0.3 Just now in MODDB you should check it out now to see what's up!

https://www.moddb.com/mods/swordmusket/news/sword-musket-developer-blog-103-development-diary

Please consider looking at the blog and give us feedback and share the progress thank you and have a nice one!

14
Off-topic / Re: NW'DE KEŞKE OLSAYDI DEDİĞİM BİR FİKİR
« on: July 29, 2021, 04:37:18 pm »
Bu konuyu geçte olsa gördüm, Hadrianus, Giles ve HakanPasha'nın söylediklerini okudum. Bu tarz bir oluşumun kurulması zor değildi ve imkansız hiç bir zaman değildi. Tek sorun ortak noktaların bulunmasıydı ve bunu bulmakta bir çoğumuz zorluk çektik ve birbirimize haksızlık yaptık, TW'den kovulduk ve FSE'de yaramaz çocuk gözüyle tanınmaktayız. Bu algıyı daha önce düzeltmeye çalıştığım oldu. Daha önce denenmeye çalışan birlik yapı tarzları.

Türk Koalisyon Alayları, TCR.

Kopernik, eski-67thKGL üyesi'nin 2015 yılında bana gelip bu fikri ortaya attı ve bunun mümkün olmayacağını fakat koalisyon yapısı tarzında ilk başta deneyebileceğimizi söylemiştim. O zamanlar ben(27e) Borabey(72nd), Hadrianus(32nd) ve LimonVonSanders'in(21st) de katılımları ile güçlü ve eğlenceli bir şekilde 5 Ay idare ettik. Benim düzenlediğim etkinlikler olan PSO/PRO eventlerine 70-80 kişi katılım sağlıyorduk ve Koalisyon Başkanı da o zaman Whisper yöntemi ile Alay liderlerine mareşallik yapıyor ve yönlendiriyordu çok harika geçiyordu. Koalisyon sistemi basit ve başkanı da her alayın 3 üyesi tarafından ortak olarak seçiliyordu. Bazı sorunlar oldu ve dağıldı, ve bu dağılım sonrası Borabey ile 27e-72nd birleştirip, 82'yi kurduk.  Bağımsız klanlar oluşan kısa süreli başarı sağlayan kollektif bir örnektir.

82nd

Alayı Borabey ile kurduktan sonra o hafif piyadeleri bağımsız ben ise line ve topçu'yu bağımsız olarak komuta ediyorduk fakat ortak kararları birlikte veriyorduk kısacası iç özerk bölük faaliyetleri vardı sonradan süvari birliği de yorgundemokrat, limoncuk ekibi ile 71st bize dahil olunca da 3 bağımsız klan yapısı 82nd altına birleşmişti fakat 1.5 yıl kadar sürebildi. Kollektif bir başarı örneği sayılmasa da yine de o dönemde en güçlü örnek sayılabilir.

32nd

Hadrinin bunu Türkiye'nin En Büyük Alayı gibi yansıtması aslında bir ego tatmini değil en doğru olanıdır çünkü şu zamana kadar 32nd ile her ne kadar zamanında rekabet yapmış olsakta Türkiye'nin en büyük alayı olarak biliniyordu çünkü kişi sayısı çoktu. Bölüksel yapıda Lejyonlar'ı hiyerarşik olarak merkezi komuta'ya bağlamayı başarabilmiş fakat yetkili bölüklerde ki subay ve yetkili artık her kimse Hadri'nin istediğini idrak edememişlerdir o yüzden Hadri'nin planları bir nebze de olsa işe yaramış fakat istediği gibi olmamıştır. Gözlemlerim kadarıyla.

Nizam-ı Cedid Tugayı

Fikir babası ben olduğum bu oluşumu uzun bir süredir içinde olduğum N&S ortamında ki Dixieland Army veya Union Army oluşumlarında ki gibi yapmayı hedefliyordum ve bu hedefimde başarılı oldum.
2017 yılında 82'nin dönemini kapatmayı hedefliyordum. Darel'in izni doğrultusunda 26th'yi tekrar açıp Hypercharge baş liderliğinde açmıştım ve o zamanlar Delitürk'ün yeni kurulmuş olan 57th Alay'ın da dahiliyle büyük bir topluluk olmuştuk neredeyse 60 kişi aktif oyuncumuz vardı. 57th ve 26th PRO etkinliğine her hafta giriyorduk. Yapısal olarak ise iki alaylı sistem olarak Tugay sistemini kullanıyorduk fakat alışma süreci olması açısından her alayın lideri Hypercharge ve Delitürk Colonel terfisinde ortak karar aldığı zaman Brigade kararları alınmış oluyordu. Bu 1 ay devam etti etmedi sonra ben ne güzel inzivaya çekilmiş iken bir akşam HakanPasha tarafından aranıp Delitürk'ün HakanPasha'yı 57th'nin bir uydusu olarak 27th Alay yaratıp Tugay'ı Tümen'e çevirmek ve genişletme istediğini aksi halde çıkabileceğini söylemişti bende tekrar aktif olarak geri dönüp olaya el atmak ve Tümen sistemine çevirmek zorunda kaldım.

Nizam-ı Cedid Tümeni

Sistemsel olarak basit, iki Tuğgeneral var. İki tugay var ve bu tugaylar bir Tümen'i oluşturuyordu. Her Tugay içinde 2 veya 3 Alay vardı ve bunu başarmıştık.
3 Alay ile sadece 1 Tugay olurken, 57'nin mevcudiyeti 27th olduğu halde bile 2 Alay oluşturuyordu ve 57'nin tamamen kendi tugay idaresine 1.Tugay olarak vermiştik. 26th ve 27th 2.Tugay olarak ayarlamıştık. Her Tugay generali ise kendi tugayına bağlı alayları whisper ile eventte idare edecekti ve çok eğlenceli idi. Bu sistemi hallettikten sonra Hypercharge 2. Tugay'ın başına geçtikten sonra 26th'nin Colonel'i olmak zorunda kalmıştım. Genişleme olarak ise

Delitürk'ün 87th(Cunifeb) ve 53rd Kuva-yi Milliye(SooNationaL) davet etmesi ve dahili ile Tümen sistemini yeniden revize etmemiz gerekiyordu ve daha bağımsız ve sorunsuz olmasından dolayı Tugay komutanlarının değişmesi düşüncesi tarafında oldum. Yani 57'nin 53'ün olduğu 1.Tugay'ın başında Hypercharge, 26, 27 ve 87'nin olduğu 2.Tugay ise Delitürk tarafından idare edilecekti ve o şekilde oldu her şey tıkırında işlerken 71st'de dahil oldu ve 87'yi dahil edip 3.Tugay'ı açma girişimimiz oldu ve başına Limoncuk getirildiyse de 10 gün dayanmadı ve 87'yi tekrar 2.Tugay'a geri aldık.

Gel zaman geç zaman güzel zaman harcandı ve 8 Ay kadar neredeyse sürdü bu oluşum. 27 ve 57'nin çıkmasıyla Tümen'de sadece 26th, 53rd ve 87th kaldık fakat amacı ve tadını almıştık ve halen devam ediyorduk fakat benim tekrar geri dönüşüm ve 82'yi tekrar açma isteğim ile 53rd ve 87'nin yetkilileri ile görüşerek Tümen'i lağvettik.  En aktif kişi olarak düzenlediğim PRO eventte 130 küsür civarı olduğumuzu hatırlardım.

Benim büyük hedefim olarak madem iki Alay Tugay yaptık, Tugay'ı genişleterek Tümen yaptık derken bunu Kolordu sistemine çevirmek gibi düşüncem vardı. Bu konuda Hadrianus, EfePasha,Gatts ile sürekli görüşür onları da ikna etmeye çalışırdım fakat liderlerin birbirleri ile olan görüşleri ve husumetleri sebebiyle bu birleşme olmadı ve eğer olsaydı şu anda bir çoğumuz birbirimize ana bacı sövmek yerine halen büyük bir oluşum halinde oynamaya devam edecektik(eğer planlandığı gibi olsaydı) Teklifim de ise Kolordu üyelerinden oluşan milli takım kaptanları olarak, NWL, CNWL, RGL gibi oluşumlara ortak üyeleri veya iyi olanları seçmeler ile sokmak gibi tekliflerimiz bile olmuştu. Ve ben de bu NWL-TR, CNWL-TR organizasyonların da bu Tümen'in gelişmesi ve NWL, CNWL gibi organizasyonlara daha iyi çıkmamız için yapmıştık ama Kolordu'yu yapamadık işte.

Not: Bu adımları yaparken hiç bir şekilde bir Tugay'ın veya Tümen'in başında olmadan Delitürk idaresinde ki 2.Tugay'ın 26th'nin Colonel'i olarak yapmıştım.Eğer şu anda benim 82 tekrar aktif olsaydı ve Hadri 32'yi aktif etseydi. 88'in Gatts ve 98'in Giles ile de görüşür diğer aktif klanları da aramıza dahil edip böyle bir oluşumu tekrar canlandırmaya çalışırdık ve eğer bunu da başarabilseydik zaten her şey eğlenceli ve rahat olurdu. Sıralı Fieldmarshall seçip TS'den whisper ile alaylara sıralı olarak komuta ederdik eğlenceli geçerdi.

Bu arada bunu yapmak hiç bir zaman zor değildi. Sadece bizim insanlarımız çok zor(kendimi de dahil ediyorum).

Bir sayfa da böylece kapanmış oldu.


15
Fair enough just make sure they know how many materials they're adding to scenes Vs taking away. Modding usually means adding content and if the base game runs juuuust good enough a mod will just make the FPS worse. It's very possible to make this run better than the base game it's just a case of planning things out.

Q : are the meshes being rigged and animated as one piece or are they many pieces e.g (head, hands, chest, legs, weapon) then combined in a player blob or whatever bannerlords equivalent is? This can save massively on performance in terms of CPU usage. GPUs these days have giant testicles yet most games don't take full advantage of a good CPU and bottle neck fast with animated cplayers.

Servers are worse, main reasons we can't have 2000 player battles is because no one has created a game engine that can use more than one core for online calculations which is completely fine for 64 players online matches but for our greedy community we want big old shlong lines.

Here's all my punctuation I was too lazy to use. *,,,.,,,..!?.??.*

Thanks, I'm very interested in the project.

Thanks for sharing your ideas with us, Marks. Rest assured, your concerns are our concerns too.

Also, we need to test this before we can finalize some things. We, as a team, realized that when we are currently fighting 500 vs 500 bots in the Hougoumont stage, we experience 20% performance loss. The reason for this is that we made the polygon number of the Muskets high and we added the beautiful texture version of the Charleville 1777 Musket, which we accidentally called "Special Musket", to the game, making it 5,000 polygons. But when we removed the musket and replaced it with "Brown Bess" and other standard "Charleville" musket, the performance loss was greatly reduced. These performance losses are not critical but will be fixed.


As for the uniforms, they are designed with great care and are made with historical accuracy and compatibility in the game. We're going a little slow, but I can guarantee you'll see some really cool uniforms.

25-30k uniforms, (medium size according to Bannerlord system)
Most armor in Bannerlord is between 30-60k.

It is made in many parts. (As head, hands, chest, legs and weapon) We are trying to combine this in mod tools + add animations and integrate it into the game.

We do not intend to keep an abundance of animation alive.
Bayonet Attach/Detach, Weapon Loading, Emote Animations this much will be enough for us.

There is a situation like this and I want to explain this situation.

In our meeting with Taleworlds officials, they said that the servers will be given to the community sooner or later. But there is also the situation that servers are high-performance servers compared to Warband, even servers with video cards, if they do not fix this, it may lead to high costs if they continue.

Our goal is to play events as stable as 500vs500 as a maximum, if we can achieve this, it's okay, but this is the final stage. If not, 250vs250 would still be a good number.

Awesome. Shame I'm completely at a lose with Bannerlords modding scene or I'd offer help. Hope you achieve everything you've stated here, could lead to great things!

Thank you, I hope so.

Pages: 1 2 3 ... 73