Language boards > M&B: Warband - Napoleonic Wars

[10ph] 10 Pułk Huzarów (Złoci huzarzy)

<< < (3/5) > >>

Rastignac:

--- Quote from: lysy890 on February 14, 2017, 11:57:44 pm ---

Rozumiem, że masz ból dupy o nazwę 10ph, lecz nie porównuj tych dwóch rzeczy.
Stare 13ph wygrywało z najlepszymi na scenie, jak i osiągało wysokie wyniki w cav gf'ach. Dlatego mam prawo nazywać obecne 13ph tzw. "Podróbką".
Piszesz jakoby obecne 10ph, również bylo podróbką, Twojego 10ph, które osiągnęło 2 czy 3 miejsca w II lidze, w ktorej grały slabe pułki. To nie jest ta sama skala, co 13ph. Nie porównuj tego, do sytuacji gdzie mowa o najlepszym dotychczasowym polskim pułku huzarów.

Odchodząc od tego tematu.
Śmiesznie wygląda, kiedy osoba Twojego pokroju próbuje zgrywać doświadczonego i wysoko postawionego gracza NW. To, że grałeś jako zwykły członek w kilku lepszych regimentach (gdzie wyniki którymi się chwalisz robiły się same, a Ty byleś niczym Krychowiak w PSG xD), jak i będąc w najsłabszej jak dotąd reprezentacji 2k16 (chętnie wspomnę, że w 2k15 niestety byłeś za słaby na reprę xD), naprawdę nic nie znaczy. Zejdź chłopie na ziemie i pomyśl, nie ten poziom kolego.

--- End quote ---

Tak, bardzo słabe pułki były wówczas w drugiej lidze - zwłaszcza 1erEG, które niedawno przechrzciło się na 9e i jest obecnie w ścisłej czołówce. Spróbuj choćby zremisować z nimi (nam udało się ich pokonać 6:4), to może zblizycie się do naszego poziomu. W co wątpię. Zresztą, zupełnie już abstrahując od rezultatów, fakt jest taki: jeżeli na obecnej scenie liczący się gracze mogliby wymienić jakikolwiek pułk o polskiej nazwie, poza samym 14pk, to bylibyśmy to właśnie my. I stąd uzasadnienie mojego "bólu dupy" - inna sprawa, gdy przejmujesz nazwę pulku, który już dawno przepadł w ludzkiej pamięci, a inna, gdy bezceremonialnie przedstawiasz się pod nazwą, którą jeszcze można łączyć z kimś innym. Oczywiście taka postawa doskonale wpisuje się w nieprzyjemną polska scenę NW, nie spodziewalbym się żebyś choćby z czystej kurtuazji zapytał kogoś z naszego état-major o zdanie. O wiele bardziej po polsku jest stwierdzić, że my to jednak byliśmy cieniasami i dopiero wy, pogromcy 2-3 polskich pulkow niby-kawalerii jesteście TYM dziesiątym pułkiem.

Co się z kolei tyczy mojego "zgrywania", to przyganiał kocioł garnkowi, bo to ty mając z autentycznej starej gwardii, która stanowiła o sile 14pk, jednego, jedynego Zahariego, próbujesz wkroczyć na scenę z przytupem jak jakiś spadkobierca polskiej elity. Niestety, jeżeli na twojej liście członków są jakieś legendy, to są to raczej czarne legendy.

Zahari:
Pozwolę sobie nadmienić : Vister, Dominatro, Ghazi(dawniej Damian).
Po części rozumiem teraz chyba o co chodzi. Chodzi więc o nazwę 10ph, której używałeś. Otóż problem jest tu taki, iż łysy miał do wyboru w tym względzie jedynie 2 nazwy, z czego preferowana przez niego jest już zajęta. Proponuje zaprzestać działań wojennych i normalnie pogadać ;)
I przy okazji, sądzę, że poziom tego 9e przez tyle czasu uległ zmianie.

lysy890:

--- Quote from: Rastignac on February 15, 2017, 01:46:36 am ---
Co się z kolei tyczy mojego "zgrywania", to przyganiał kocioł garnkowi, bo to ty mając z autentycznej starej gwardii, która stanowiła o sile 14pk, jednego, jedynego Zahariego, próbujesz wkroczyć na scenę z przytupem jak jakiś spadkobierca polskiej elity. Niestety, jeżeli na twojej liście członków są jakieś legendy, to są to raczej czarne legendy.

--- End quote ---

Właśnie pokazujesz jak bardzo nie znasz historii polskiego NW.

Rastignac:

--- Quote from: Zahari on February 15, 2017, 08:22:55 am --- Chodzi więc o nazwę 10ph, której używałeś. Otóż problem jest tu taki, iż łysy miał do wyboru w tym względzie jedynie 2 nazwy, z czego preferowana przez niego jest już zajęta.

--- End quote ---

Doskonale zdaje sobie z tego sprawę i tym bardziej nie wiem skąd "podróbkowy" przytyk do pułku Moontora. Na jakiej zasadzie jego pułk, przyjmujący nazwę nieaktywną od lat, zasługuje na taką pogardę, podczas gdy wy jesteście usprawiedliwieni zagarniając tą, na której rozpoznawalność zapracował stosunkowo niedawno mój 10. pułk huzarów? Gdyby arogancja i wiara we własną wyższość łysego mogła wygrywać bitwy, to wasz wymarzony top 3 osiągnęlibyście jeszcze dziś.

Co do 9e - owszem, trudno, żeby się czegoś nowego nie nauczyli przez taki kawałek czasu. Ale trzon personalny tego pułku pozostaje wciąż ten sam.


--- Quote ---Właśnie pokazujesz jak bardzo nie znasz historii polskiego NW.
--- End quote ---

Są zarzuty o które można się gniewać, są zarzuty przed którymi trzeba się bronić... są też zarzuty na które można tylko wzruszyć ramionami. Powiem tylko, że jeżeli jakiś Polak udzielał się w ostatnich latach na szerokiej, międzynarodowej scenie pułków kawalerii, to jego imię prawdopodobnie jest mi znane.

Zahari:
Dobra... czytając to wszystko, słuchając obu stron po części jestem w stanie udzielić wyjaśnień. Istnieje pewna grupa graczy, stworzyli jakiś twór, nazwijmy to Xpp. Twór coś tam osiągnął, ale no jak wszystko kiedyś się kończy. Jeżeli ktoś inny teraz założy Xpp to dla tamtej ex grupy będzie to podróbka, podczas gdy dla aktualnej nie. Problem jest w tym, że wszystko zależy od perspektywy więc nasze dyskusje są bez sensu. Perspektywa jest zmienna. Proponuje więc wyciszyć się i żyć w względnym pokoju ;)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version