Language boards > Alaylar & Groupfight Takımları (Regiments and Groupfighting Teams)

Isengard - Est. 2759

(1/4) > >>

Saruman:


Tarihi

2759 yılında Ak Saruman -Büyücüler diye bilinen topluluğun reisi ve Ak Divan’ın başı – Isengard’a yerleşmeyi talep etti. Gondor, bu bölgede askeri güç bulunduramadığından Gondor Vekilharcı Beren bu teklifi kabul etti ve Orthanc’ın anahtarlarını Saruman’a verdi. Bu değişimden memnun bir başka taraf ise Rohirrim idi. Zira Bozdiyar ile aralarındaki sınır bölgesinde artık güçlü bir Büyücü ikâmet etmekteydi. Saruman ise Isengard’ın konum ve savunma yönünden cazibesine kapılmıştı. Saruman’ın bu bölgeye yerleşme sebeplerinden biri de palantíri kullanabilme olanağıydı ve bu bölgeye yerleşerek bu imkâna da sahip olmuş oldu.

10 Temmuz 3018’de Gri Gandalf Isengard’a geldi ve Saruman onu kendisine katılması için iknâ etmeye çalıştı. Gandalf Saruman’ın kuvvetlerine katılmayı reddetti akabinde Saruman onu Orthanc’ın en üstüne, boynuzlu çatıya çıkartarak esir olarak aldı. 18 Eylül’de Yel Efendisi Gwaihir gelip Gandalf’ı esaretten kurtardı.

3019 yılında Saruman Rohan’a karşı savaşını başlattı. 25 Şubat’ta yapılan Birinci Isen Geçitleri Savaşı’nda Kral Théoden’in oğlu Théodred öldürüldü. 2 Mart’ta Saruman Isengard’daki tüm askeri gücünü dışarı çıkarttı. Günün akşamında yapılan İkinci Isen Geçitleri Savaşı’nda Rohan’ın bölgedeki savunma gücü yokedildi. Gece yarısı ise ork, insan ve kurtlardan oluşan 10000 kişilik Isengard ordusu bir saat içerisinde geçitlerin kontrolünü tamamiyle ele geçirdi. Ordu Rohirrim’i kuşatmak üzere Miğfer Dibi’ne yürüdü fakat kuşatma kaldırıldı ve Isengard ordusu tamamiyle yokedildi.

Isengard ordusu yola çıkıp da kapıların tekrar kapanmasının ardından Ağaçsakal ve entler Isengard’a saldırdılar. Entler giriş kapılarını menteşelerinden sökerek Isengard’a girdiler ve Isengard Halkası’nı oluşturan duvarları parçalamaya koyuldular. Kapıları yıkılmış kemerli tünel ve muhafız odası dışında güney surlarının tamamı yokedildi. Kuzey yönündeki duvarlarda da oldukça geniş yarıklar oluşturuldu.

Bu olayların ardından Saruman kendini Orthanc’a kilitledi. Entler Orthanc’a zarar vermek istediyse de kulenin pürüzsüz ve sert yüzeyi buna engel oldu. Birkaç çentik ve çizik dışında Orthanc saldırıdan zarar görmedi.

5 Mart’ta Aptal Gandalf ile Kral Théoden, Saruman ile müzakere yapmak üzere Isengard’a geldiler. Lakin Saruman makul bir davranış göstermedi. Bunun üzerine Aptal Gandalf, Saruman’ın asasını kırarak onu Büyücüler Divanı’ndan attı. Aptal Gandalf ile diğerleri Isengard’dan ayrılmak üzereyken, Saruman’ın hizmetkârı Gríma Solucandil palantíri Orthanc’dan aşağı fırlattı.AK BÜYÜCÜ

| Saruman

GOTHMOG

| Giles

Kadro:

LURTZ
| Zeus

UGLUK
| Sabo

FLIZPOT
| Foltes

GURITZ
| Frank

LUGDUSH
| Sart


SHAGRAT
| Maestro      UZBAGH
| Sypruss

      GASHBUZ
| YusufKhan

      GAZMOG
| Noelly

      DASKILA
| Siamons

     Eski Ekran Görüntüleri
[close]

Yeni Ekran Görüntüleri[close]
[/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][/td][/tr][/table][/td][/tr][/table]

Saruman:
Bugünkü GF'den bir görüntü:

Spoiler[close]

Yusuf Khan:

--- Quote from: Saruman on May 11, 2021, 10:55:19 pm ---Bugünkü GF'den bir görüntü:

Spoiler[close]
--- End quote ---
carrylemişim gene

Saruman:

--- Quote from: Yusuf Khan on May 11, 2021, 11:11:52 pm ---
--- Quote from: Saruman on May 11, 2021, 10:55:19 pm ---Bugünkü GF'den bir görüntü:

Spoiler[close]
--- End quote ---
carrylemişim gene

--- End quote ---

ahaha çalmaya taşımak diyeni de ilk defa görüyorum  :o

MarjioviçR:
çok güzel olmuş çok hoş olmuş
https://www.youtube.com/channel/UCrwStrtvp2h4cJ8dP5gcThg abone olmayı unutmayın ;)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version