Author Topic: [NWL-TR] Napolyon Savaşları Türkiye Ligi - [Temyiz Kurulu & Kara Liste]  (Read 17355 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline HyperCharge

• Corporal
  • *
    • View Profile

82nd_Centre_Cdt_Waepa // 1839885 // 12nci Alay maçında 82nci Alay yönetiminin GUİD girmemesi sebebiyle, "İLK UYARI" olarak sayılmıştır!

82nd_Centre_Cdt_Waepa // 1839885 // 71nci Alay maçında 82nci Alay yönetiminin GUİD girmemesi sebebiyle, "1 Maç Ceza" olarak sayılmıştır!

Burada bir eksiklik var. Düzeltmek adına söylüyorum:

Spoiler
[close]

Derinlemesine yaptığım araştırmamdan sonra farkettim ki lovi de guid listesinde olmayan oyuncularımızdan birisi. Lovi 71 maçında oynamış. Dolayısıyla ona da "ilk uyarı" verilmesi gerekliydi.

Organizasyonun daha dikkatli davranması gerektiğini bir kez daha belirtmek istiyorum bu guid konularında. Bu, yaptığımız hatanın gerektiği şekilde cezalandırılmadığını düşündürmekle beraber, 82nd'nin bu şekilde öne geçirilmeye çalışıldığı algısını doğurur. NWL-TR, organizasyonunu bizim klanımızdan birisinin yaptığı bir etkinlik. Bu yüzden yanlış düşüncelerin filizlenmesine müsade etmemek için bu konuda tamamen şeffaf olmak gerektiğini kanaatindeyim.

Offline General Shepherd

• Retired General #AbimYok
  • Lieutenant Colonel
  • *
  • Former-82nd Regiment Leader S&M Creative Producer
    • View Profile
    • 82nd Regiment
  • Nick: General Shepherd
  • Side: Union

82nd_Centre_Cdt_Waepa // 1839885 // 12nci Alay maçında 82nci Alay yönetiminin GUİD girmemesi sebebiyle, "İLK UYARI" olarak sayılmıştır!

82nd_Centre_Cdt_Waepa // 1839885 // 71nci Alay maçında 82nci Alay yönetiminin GUİD girmemesi sebebiyle, "1 Maç Ceza" olarak sayılmıştır!

Burada bir eksiklik var. Düzeltmek adına söylüyorum:

Spoiler
[close]

Derinlemesine yaptığım araştırmamdan sonra farkettim ki lovi de guid listesinde olmayan oyuncularımızdan birisi. Lovi 71 maçında oynamış. Dolayısıyla ona da "ilk uyarı" verilmesi gerekliydi.

Organizasyonun daha dikkatli davranması gerektiğini bir kez daha belirtmek istiyorum bu guid konularında. Bu, yaptığımız hatanın gerektiği şekilde cezalandırılmadığını düşündürmekle beraber, 82nd'nin bu şekilde öne geçirilmeye çalışıldığı algısını doğurur. NWL-TR, organizasyonunu bizim klanımızdan birisinin yaptığı bir etkinlik. Bu yüzden yanlış düşüncelerin filizlenmesine müsade etmemek için bu konuda tamamen şeffaf olmak gerektiğini kanaatindeyim.

Tamamdır, gözümden kaçmış olabilir bunu bildirdiğin için teşekkürler..

Temyiz listesinde yer alan kısıma 82nci Alay üyesi olan Lovi ekledim, ve İlk Uyarı olarak verdim, bir daha ki sefere GUİD konusunda daha dikkatli ve erken davranmanız gerektiğini bilin lütfen, o kadar liste içerisinde gözümden kaçması mümkün değil lakin olmuş işte, tekrardan açığı kapatma nezaketi için Teşekkürler Hyper!

Offline General Shepherd

• Lieutenant Colonel
  • *
    • View Profile
    • 82nd Regiment
98th_Pte_Arkadiuzs // 1730659 // 32nci Alay maçında, 98nci Alay yönetiminin GUİD girmemesi sebebiyle, "1 Maç Ceza" olarak sayılmıştır!
Bu oyuncunun guid'inin listede olmadığının farkında olduğumdan oyuna sokmadım.Kendisi sadece maçı izleyiciden izledi.Kararı tekrar gözden geçirmenizi rica ediyorum.

98th_Pte_Arkadiuzs // 1730659 // 32nci Alay maçında, 98nci Alay yönetiminin GUİD girmemesi sebebiyle, "1 Maç Ceza" olarak sayılmıştır!

Cezası kaldırılmıştır.

Offline CanHoo

• Corporal
  • *
    • View Profile
  • Side: Neutral
Şikayetiniz;Karşı alayın oyuncusu(82nd_Maestro) tarafından oyun içerisinde alayımıza karşı kışkırtma , admin hatası sonucu ilk iki el TK özelliğinin kapalı kalması
Şikayet ile ilgili gerekli ekran görüntüleri: İki tarafta yazılanların ve olanların farkında.
Şikayetiniz ile ilgili tanıklarınız;Lorassy,Astero,HyperChamber,Shephard
Talebiniz;
İlk iki roundun tekrarı ve Maestro kullanıcı adlı oyuncunun 2 maç yasaklanması veya maçın topyekün tekrarı.
Olası karşı savunmanız;
Birinci şikayetimiz 82nd_Maestro kullanıcı adlı oyuncunun ilk iki round da yaşanan aksaklığa karşı gösterdiğimiz tepkiyi alaya alması,"mızıkçılık" yaptığımızı iddia etmesi ve subay olmamasına rağmen T chat kullanması.
İkinci şikayetimiz ise ilk iki roundda hakem hatası sebebiyle TK özelliğinin aktif edilmemesi , aslında bunu açıklamamıza gerek olduğunu düşünmüyorum ama yine de belirtelim,bu özelliğin aktif olmamasının ilk iki elden çıkabilecek sonucu ciddi bir şekilde etkileyebileceğini düşünüyoruz, iki tarafında bir suçu olmamasına rağmen bu eller, çıkan sonucu şaibeli hale getiriyor, bu ellerin sonucu ise maçın sonucunu.
Bu sebeplerden kaynaklı olarak yukarıda belirttiğimiz taleplerin Temyiz kurulu tarafından değerlendirilmesini rica ediyoruz.

Offline General Shepherd

• Lieutenant Colonel
  • *
    • View Profile
    • 82nd Regiment
Şikayetiniz;Karşı alayın oyuncusu(82nd_Maestro) tarafından oyun içerisinde alayımıza karşı kışkırtma , admin hatası sonucu ilk iki el TK özelliğinin kapalı kalması
Şikayet ile ilgili gerekli ekran görüntüleri: İki tarafta yazılanların ve olanların farkında.
Talebiniz;
İlk iki roundun tekrarı ve Maestro kullanıcı adlı oyuncunun 2 maç yasaklanması veya maçın topyekün tekrarı.
Olası karşı savunmanız;
Birinci şikayetimiz 82nd_Maestro kullanıcı adlı oyuncunun ilk iki round da yaşanan aksaklığa karşı gösterdiğimiz tepkiyi alaya alması,"mızıkçılık" yaptığımızı iddia etmesi ve subay olmamasına rağmen T chat kullanması.
İkinci şikayetimiz ise ilk iki roundda hakem hatası sebebiyle TK özelliğinin aktif edilmemesi , aslında bunu açıklamamıza gerek olduğunu düşünmüyorum ama yine de belirtelim,bu özelliğin aktif olmamasının ilk iki elden çıkabilecek sonucu ciddi bir şekilde etkileyebileceğini düşünüyoruz, iki tarafında bir suçu olmamasına rağmen bu eller, çıkan sonucu şaibeli hale getiriyor, bu ellerin sonucu ise maçın sonucunu.
Bu sebeplerden kaynaklı olarak yukarıda belirttiğimiz taleplerin Temyiz kurulu tarafından değerlendirilmesini rica ediyoruz.

Yapılan temyiz konusunda sadece Maestro konusunda bir Temyiz talebi hakkınız vardır, maç konusu ile ilgili bu durumu doğrudan ilk başvuruyu yapan ve topluluk liderleri tarafından yapılması esastır.

Temyiz ve Ceza kalkma süreci;

1. Temyiz üzerinde gerekli başvurular topluluk liderlerince yapılır,
2. Organizasyon sahibi tarafından başvuru onaylanır, ve hakemlere taşınır..
3. Hakemler arasında ortak muhakeme yapıldıktan sonra, üst yönetime taşınır.
4. Karar üst yönetim tarafından değerlendirilir.
5. Karar forum üzerinden anons edilir..

Talebiniz red edilmiştir, konu üzerinde tekrar editleme yapmayınız, Maestro konusu hakkında ilgili başvurunuzu tekrar yapın.

Offline Hadrianus

• Second Lieutenant
  • *
  • | The 32nd Black Legion | General
    • View Profile
Şikayetiniz; admin hatası sonucu ilk iki el TK özelliğinin kapalı kalması
Şikayet ile ilgili gerekli ekran görüntüleri: İki tarafta olanların farkında.
Talebiniz;
maçın topyekün tekrarı.
Olası karşı savunmanız;
ilk iki roundda hakem hatası sebebiyle TK özelliğinin aktif edilmemesi , aslında bunu açıklamamıza gerek olduğunu düşünmüyorum ama yine de belirtelim,bu özelliğin aktif olmamasının ilk iki elden çıkabilecek sonucu ciddi bir şekilde etkileyebileceğini düşünüyoruz, iki tarafında bir suçu olmamasına rağmen bu eller, çıkan sonucu şaibeli hale getiriyor, bu ellerin sonucu ise maçın sonucunu.

Offline CanHoo

• Corporal
  • *
    • View Profile
Şikayetiniz;Karşı alayın oyuncusu(82nd_Maestro) tarafından oyun içerisinde alayımıza karşı kışkırtma.
Talebiniz;
Maestro isimli oyuncunun 2 maç yasaklanması.
Olası karşı savunmanız;
82nd_Maestro kullanıcı adlı oyuncunun ilk iki round da yaşanan aksaklığa karşı gösterdiğimiz tepkiyi alaya alması,"mızıkçılık" yaptığımızı iddia etmesi ve subay olmamasına rağmen T chat kullanması.
Bu sebepten kaynaklı olarak yukarıda belirttiğimiz talebin Temyiz kurulu tarafından değerlendirilmesini rica ediyoruz.

Offline General Shepherd

• Lieutenant Colonel
  • *
    • View Profile
    • 82nd Regiment
Şikayetiniz; admin hatası sonucu ilk iki el TK özelliğinin kapalı kalması
Şikayet ile ilgili gerekli ekran görüntüleri: İki tarafta olanların farkında.
Talebiniz;
maçın topyekün tekrarı.
Olası karşı savunmanız;
ilk iki roundda hakem hatası sebebiyle TK özelliğinin aktif edilmemesi , aslında bunu açıklamamıza gerek olduğunu düşünmüyorum ama yine de belirtelim,bu özelliğin aktif olmamasının ilk iki elden çıkabilecek sonucu ciddi bir şekilde etkileyebileceğini düşünüyoruz, iki tarafında bir suçu olmamasına rağmen bu eller, çıkan sonucu şaibeli hale getiriyor, bu ellerin sonucu ise maçın sonucunu.

Talebiniz değerlendirmeye alındı !

Şikayetiniz;Karşı alayın oyuncusu(82nd_Maestro) tarafından oyun içerisinde alayımıza karşı kışkırtma.
Talebiniz;
Maestro isimli oyuncunun 2 maç yasaklanması.
Olası karşı savunmanız;
82nd_Maestro kullanıcı adlı oyuncunun ilk iki round da yaşanan aksaklığa karşı gösterdiğimiz tepkiyi alaya alması,"mızıkçılık" yaptığımızı iddia etmesi ve subay olmamasına rağmen T chat kullanması.
Bu sebepten kaynaklı olarak yukarıda belirttiğimiz talebin Temyiz kurulu tarafından değerlendirilmesini rica ediyoruz.

Talebiniz alındı!

Offline HyperCharge

• Corporal
  • *
    • View Profile
Öncelikle yaptığımız maç için 32nd'ye teşekkürlerimi iletmek istiyorum.

Bu maçta biz 82nd olarak admine TK'yı açmasını söyledik defalarca oyun başında. Eğer burada bir hata varsa bu hakemin hatasıdır. Ancak hakemin yaptığı hatadan dolayı bizim emeğimizin, tabiri caizse kılıç hakkımızın olduğu 5 el(aslında 7 el ama saygıda kusur etmemek adına 5 el diyorum)'i yok saymak tamamen haksızlık olur. Maç tekrarı olmasındansa, 2 elin aynı oyuncularla tekrar oynanmasını daha uygun görüyorum. Ancak, bu tk olayından dediğim gibi sadece 32 mağdur değil. Biz de mağduruz.

Ancak maçın topyekün tekrarı kararı çıkarsa, bize yapılmış sayacağımız haksızlığa tepki olarak bu sefer 7-3 ile değil daha büyük bir farkla maçın sonuçlanabileceğini de 32nd'nin saygı değer yetkilileri her zaman aklının bir köşesinde bulundursun. Çok benzer bir örneğini ülkemiz yakın zamanda yaşadı zaten.  ;)

Offline Luz1kA

• First Lieutenant
  • *
    • View Profile
    • luz1
  • Nick: Luz1kA
  • Side: Confederacy

Bu maçta biz 82nd olarak admine TK'yı açmasını söyledik defalarca oyun başında. Eğer burada bir hata varsa bu hakemin hatasıdır. Ancak hakemin yaptığı hatadan dolayı bizim emeğimizin, tabiri caizse kılıç hakkımızın olduğu 5 el(aslında 7 el ama saygıda kusur etmemek adına 5 el diyorum)'i yok saymak tamamen haksızlık olur. Maç tekrarı olmasındansa, 2 elin aynı oyuncularla tekrar oynanmasını daha uygun görüyorum. Ancak, bu tk olayından dediğim gibi sadece 32 mağdur değil. Biz de mağduruz.

Ancak maçın topyekün tekrarı kararı çıkarsa, bize yapılmış sayacağımız haksızlığa tepki olarak bu sefer 7-3 ile değil daha büyük bir farkla maçın sonuçlanabileceğini de 32nd'nin saygı değer yetkilileri her zaman aklının bir köşesinde bulundursun. Çok benzer bir örneğini ülkemiz yakın zamanda yaşadı zaten.  ;)

Ooooff  ???

Offline CanHoo

• Corporal
  • *
    • View Profile

Öncelikle şunu belirtmek isterim, olayın hakem hatası olduğunu biliyoruz ve şikayetimizde de belirttik , aksini hiç kimsenin iddia etmemesine rağmen bizi sizi suçluyormuş şeklinde göstermeye çalışarak elde etmeye çalıştığınız şeyi hiç tasvip etmiyorum.

İsteğinizin absürd yanından başlamak istiyorum ; alayınızda nasıl işliyor bilmiyorum ancak 32ndBL'nin mevcut oyuncuları bilgisayar başında bekleyen zombilerden oluşmuyor. Bundan kaynaklı olarak birebir aynı kadro ile maça çıkılmasının garantisini verme şansım, şansımız yok maalesef.

Bunun yanı sıra maç içerisinde oluşan T chat kullanımı , hakem hataları yüzünden maçın tekrarını istiyoruz ki yakın zamanda sadece T chat kullanımından kaynaklı olan maç tekrarı kararına hepimiz şahit olduk, bunun yanında maç içerisinde TK özelliğinin kapalı kalması, eminim ki sizin gözünüzde de daha ağır basıyordur.

Şunu da belirtmek istiyorum, maçımıza ilk 2 rounddan sonra devam etmemizin tek sebebi, lideriniz ve aynı zamanda organizasyonun da lideri olan Shephard'ın turnuva öncesinde bize herhangi bir hakem hatası, kışkırtıcı hareket veya benzeri bir durum yaşandıldığı zaman maçı tamamlamamız gerektiğini , ardından bir talep formu açmamızı söylemiş olmasıdır.

Ayrıca bizim derdimiz görüldüğü üzere sizin aksinize şaibeli bir kılıç hakkı ile elde edilmiş bir galibiyetten daha çok, rekabetçi ama bir o kadar da oynadığımız şeyin bir oyun olduğunun farkında olan bireylerle birlikte şüphelerden uzak bir turnuva geçirmek.

Ayrıca bireysel olarak yapmaya çalıştığın yarı siyasi yarı twitter laf sokması modundaki son paragrafını görmezden geliyorum, komik çünkü.

Offline Hadrianus

• Second Lieutenant
  • *
  • | The 32nd Black Legion | General
    • View Profile

Siyasete gerek yok hele ki böyle bir konuda. Ayrıca T chatten yazı yazıldığı için maç iptal eden Organizatörümüz umarım tam 2 tur boyunca TK olmadan oynanan bir maçın sadece 2 turunu iptal etmez.

Offline Ensar

• Private
  • *
    • View Profile

Siyasete gerek yok hele ki böyle bir konuda. Ayrıca T chatten yazı yazıldığı için maç iptal eden Organizatörümüz umarım tam 2 tur boyunca TK olmadan oynanan bir maçın sadece 2 turunu iptal etmez.

Sanırım boşuna 7 el kazandık merak ediyorum eğer kazansaydınız itiraz edicekmiydiniz maç sırasında 2 taraf içinde tk kapalıydı ve ilk 2 eli açık ara fark la kazandık tk nın o ellerde emin ol bir şeyi değiştiriceğini düşünmüyorum maç tekrarı için bulduğunuz bir bahanedir hiç kusura bakmayın tk açıkken de aynı şartlar altında savaştık kapalıykende

Offline karaboga

• Second Lieutenant
  • *
  • the leader of all turks
    • View Profile
  • Nick: sN0w
  • Side: Confederacy

Sanırım boşuna 7 el kazandık merak ediyorum eğer kazansaydınız itiraz edicekmiydiniz maç sırasında 2 taraf içinde tk kapalıydı ve ilk 2 eli açık ara fark la kazandık tk nın o ellerde emin ol bir şeyi değiştiriceğini düşünmüyorum maç tekrarı için bulduğunuz bir bahanedir hiç kusura bakmayın tk açıkken de aynı şartlar altında savaştık kapalıykende
rasnare? :DDD ff açık kalmış kanki.

this community literally sucks

Offline Thelard

• Lieutenant Colonel
  • *
    • View Profile
  • Nick: Thelard

ff açık kalmış