Language boards > Česká a Slovenská komunita

Kroužek historie Napoleonských válek s panem Aggem(1789-1815)

<< < (2/3) > >>

AggofanCZ:
Sokull: Já sem to zkopíroval ze 66 kam sem to psal asi před třema měsícema? :D Jenom sem opravil pár chyb co sem našel, atp. Ale chci přidat další. :D

Sokull:

--- Quote from: AggofanCZ on November 09, 2015, 11:26:31 pm ---Sokull: Já sem to zkopíroval ze 66 kam sem to psal asi před třema měsícema? :D Jenom sem opravil pár chyb co sem našel, atp. Ale chci přidat další. :D

--- End quote ---

To mi došlo, spíš jsem myslel že jsi si tak rychle udělal svoji novou rubriku :D

AggofanCZ:
Nudil jsem se. :D Když budu mít zítra náladu taktu přibude o tom jak začala velká FR revoluce.

AggofanCZ:
Granátníci

Zde je poměrně krátké info o granátnících, byl jsem líný to nák upravovat(Napsáno pro Pytlíka na FB stránku. :D) nebo přidávat obrázky, kdo chce at si přečte. :D

První zmínky o granátnících pocházejí ze 60. let 17. století a první je začala používat Francie. Granátníci původně vznikly pouze jako demoliční jednotka, která měla strhávat hradby, budovy, atp. Později se však z granátníků stala elitní jednotka, která často chránila krále a generály. Byli to ti nejvyšší vojáci v armádě a k tomu na hlavách ještě nosily medvědice či německé přilby, které můžete vidět v M&B:NW na Pavlovksých granátnících u Ruské armády(už sem si vzpoměl na název. :D Říkalo se tomu prostě mitra. :D), díky kterým vypadali granátníci ještě vyšší. Medvědice původně měřili na výšku kolem 40 – 50 cm, ale později byli zmenšeny na „pouhých“ 30cm. Granáty tehdy byli železné(ale dokonce i skleněné) koule, plněné zhruba 1,5 kilogramy střelného prachu. Na nich se následně zapálil doutnák a granát byl vržen do řad nepřítele nebo na hradby. Ovšem kolem roku 1760 se granáty téměř přestaly využívat, jelikož střelné zbraně se staly mnohem účinnější a granáty byli velmi nespolehlivé a velmi často vybuchovali ještě ve vlastních řadách. První začali granátníky začleňovat do regimentů řadové pěchoty Rakušané, ti tvořily takzvané setniny, to byli skupiny 6 granátníků, které tvořily elitní část regimentu. Počet granátníků v regimentu se postupem času zvyšoval až došel do bodu, kdy během napoleonských válek regiment tvořilo 6 batalionů(1 batalion = přibližně 250 vojáků), z čehož jeden batalion byli granátníci. Byli také známý tím, že byli cvičeni především na boj z blízka, než na střelbu a spousta šlechticů, jmenovitě Ludvík XVI využíval granátníky jako osobní ochranku. Mezi nejznámější jednotky granátníků patří dle všeho francouzští granátníci staré gardy, britští coldstream guards, Uherští granátníci rakouského císařství a granátníci carské gardy v rusku a pokud se podíváme pár let před napoleonské války, tak ještě švýcarští gardisté.
Pokdu bude mtí někdo zájem, tak můžu na každou z těhlech jednotek napsat menší Info. :333
Made by AggofanCZ 10.1.2016

Dazzer:

--- Quote from: AggofanCZ on January 10, 2016, 06:43:43 pm ---Granátníci

Zde je poměrně krátké info o granátnících, byl jsem líný to nák upravovat nebo přidávat obrázjky, kdo chce at si přečte. :D

První zmínky o granátnících pocházejí ze 60. let 17. století a první je začala používat Francie. Granátníci původně vznikly pouze jako demoliční jednotka, která měla strhávat hradby, budovy, atp. Později se však z granátníků stala elitní jednotka, která často chránila krále a generály. Byli to ti nejvyšší vojáci v armádě a k tomu na hlavách ještě nosily medvědice či německé přilby, které můžete vidět v M&B:NW na Pavlovksých granátnících u Ruské armády(nenašel jsem nikde název :D), díky kterým vypadali granátníci ještě vyšší. Medvědice původně měřili na výšku kolem 40 – 50 cm, ale později byli zmenšeny na „pouhých“ 30cm. Granáty tehdy byli železné(ale dokonce i skleněné) koule, plněné zhruba 1,5 kilogramy střelného prachu. Na nich se následně zapálil doutnák a granát byl vržen do řad nepřítele nebo na hradby. Ovšem kolem roku 1760 se granáty téměř přestaly využívat, jelikož střelné zbraně se staly mnohem účinnější a granáty byli velmi nespolehlivé a velmi často vybuchovali ještě ve vlastních řadách. První začali granátníky začleňovat do regimentů řadové pěchoty Rakušané, ti tvořily takzvané setniny, to byli skupiny 6 granátníků, které tvořily elitní část regimentu. Počet granátníků v regimentu se postupem času zvyšoval až došel do bodu, kdy během napoleonských válek regiment tvořilo 6 batalionů(1 batalion = přibližně 250 vojáků), z čehož jeden batalion byli granátníci. Byli také známý tím, že byli cvičeni především na boj z blízka, než na střelbu a spousta šlechticů, jmenovitě Ludvík XVI využíval granátníky jako osobní ochranku. Mezi nejznámější jednotky granátníků patří dle všeho francouzští granátníci staré gardy, britští coldstream guards, Uherští granátníci rakouského císařství a granátníci carské gardy v rusku a pokud se podíváme pár let před napoleonské války, tak ještě švýcarští gardisté.
Pokdu bude mtí někdo zájem, tak můžu na každou z těhlech jednotek napsat menší Info. :333
Made by AggofanCZ 10.1.2016

--- End quote ---
Super! Tolko som o granátnikoch ani nevedel. Sprav dalšie pls  :D

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version