Poll

Etkinlikler hangi ses programında ortak yapılmalı ? [27 Nisan 2019]

Discord
Team Speak 3

Author Topic: [NWL-TR] Napolyon Savaşları Ligi Türkiye Ligi - [4.Sezon]  (Read 28040 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline General Shepherd

• Retired General #AbimYok
  • Lieutenant Colonel
  • *
  • Former-82nd Regiment Leader S&M Creative Producer
    • View Profile
    • 82nd Regiment
  • Nick: General Shepherd
  • Side: Union
Re: [NWL-TR] Napolyon Savaşları Ligi Türkiye Ligi - [4.Sezon]
« Reply #225 on: June 24, 2019, 03:27:00 pm »
Lig'in daha hızlı ve istikrarlı bir şekilde bitmesi için Lig içerisinde ki toplulukların daha aktif bir şekilde maç yapması amacıyla haftalık lig maçlarınızı 3 hafta süreç boyunca yapmanız gerekmektedir..

44ncü Alay'ın ve 18nci Alay'ın çekilmesi sonucu boşlukta bulunan 3 haftalık bu zaman diliminde bitirileceğine inanıyorum..

4.Tur;  98o - 82nd // 71é - 96th
5.Tur; 12thSS - 71e // 96th - 32ndBL
6.Tur; 98o - 96th(YAPILDI) // 32ndBL - 12thSS
7.Tur; 96th - 82nd // 12thSS - 98o // 71é - 32ndBL

Bu maçların 3 hafta boyunca 12 Temmuz tarihine kadar yapılması gerekmektedir, gün ve hafta olarak vereceğiniz kararlar sizindir..

Bu konu ile ilgili, kafasında soru işaretleri olan topluluklar bana ulaşabilirler..

Offline Giles

• Captain
  • *
  • Turco Officer
    • View Profile
  • Nick: 98e_Col_Giles
  • Side: Neutral
« Reply #226 on: June 24, 2019, 09:20:55 pm »
Alay adı: 98th Regiment of Foot

Oyuncu Ekleme:

Bulqur - 1732717

Offline adilhann

• Private
  • *
  • 96th Regiment Colonel
    • View Profile
  • Nick: 96th Regiment Colonel
  • Side: Neutral
« Reply #227 on: June 25, 2019, 06:24:11 pm »
Alay: 96th Regiment

Eklenicek Guidler
Yawshack: 1352241
Photogenez: 3186521
Dogadiga: 1348898
Professor: 1925402
Tyler: 1754341
Hellicane:1888336

Offline Lorassy

• Captain
  • *
  • 32ndBlackLegion
    • View Profile
  • Nick: 32ndBL_Maj_Lorassy
« Reply #228 on: June 25, 2019, 07:34:32 pm »
32nd Black Legion

Eklenecek

Ceryancı 1665569

Offline Hazar17

• Private
  • *
    • View Profile
  • Nick: Leader of Nr.71[GuardRegiment]
« Reply #229 on: June 26, 2019, 12:44:11 am »
Arkadaşlar belirli bazı problemler sebebiyle klanım olan Nr.71 Garde Regiment'i maalesef turnuvadan çekiyorum. Kalanlara başarılar turnuva organizatörü general shepherd'a saygılarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum.
« Last Edit: June 26, 2019, 12:46:11 am by Hazar17 »

Offline kopernik3312

• Volunteer
  • *
    • View Profile
« Reply #230 on: June 26, 2019, 05:20:05 pm »
44.Alaydan ayrılıp, 98. Alayda oynıyacağımı belirtiyorum.

Offline General Shepherd

• Retired General #AbimYok
  • Lieutenant Colonel
  • *
  • Former-82nd Regiment Leader S&M Creative Producer
    • View Profile
    • 82nd Regiment
  • Nick: General Shepherd
« Reply #231 on: June 28, 2019, 09:50:41 am »

Merhaba arkadaşlar, bildiğiniz üzere 20 Nisan 2019 tarihide NWL-TR 4. Sezon duyurulmuştu, ve Mayıs'ın son haftasında Ligi başarılı bir şekilde başlattık ve şu ana kadar 3 Hafta'yı geride bıraktık. Ve şu ana kadar Türk Alayları içerisinde geçtiğimiz lig içerisinde oluşan sorunların tekrar yaşanmaması adına alaylara elimden geldiği kadar toleranslı bir şekilde davrandım, fakat bu davranışlarımın neticesinde bazı çekilmelerin meydana geldiğini fark ettim.

18nci Alay'ın ilk hafta maçı sonrasında alayın iç sorunları sebebiyle çekilmesine şahit olduk, ardından 44ncü Alay'ın "İnvite teşebbüsü" yönelik itirazları sonucunda çekilmesine şahit olduk, daha sonra 71nci Alay'ın kendi çapında ki ilginç bahanesine şahit olduk..

Kusura bakmayın ama ben bu organizasyonu NWL'de sizlerin daha başarılı bir şekilde olmasını sağlamak amacıyla yapıyorum, ve bunu yapmak için de gerekli yerlerden bana güvendikleri için izin aldım, fakat bir başka yabancı organizatörler her ne kadar bana güvense de bende sizlere güvenmekle en büyük hatayı yapmışım, bildiğiniz üzere 82nci Alay'ın yönetimini bırakalı 2 ay oldu, ve bu süre zarfında NWL-TR bitmesini bekledim oyunu bırakmak için, fakat her ne kadar NWL-TR'de takımların çıkma sonucu aptal damgası yediğim için benim de artık son damgayı vurmanın da vakti geldiğini düşünüyorum..

2016 yılından itibaren, 2018-2019 yılında her hangi bir şekilde yönetilen NWL-TR 4. Sezon ve NWL-TR bir daha bir başka kişi tarafından açılmamak, kullanılmamak ve yönetilmemek sureti ile kapatılmıştır.

Bu konuda Lig'den çekilmeyen toplulukların alaylarının yetkili, ve üye kadrosundan özürlerimi diliyorum. Aynı zamanda, bu zamana kadar Lig'ten çekilen bütün alayların ve oyuncularının Napolyon Savaşları içerisinde ki bütün Lig ve organizasyonlar içerisinden de "Etkinliklere alınmama" konusunda da gerekli işlemlerin de yapıldığını belirtmek isterim. 

Lig neden kapatılıyor diye, yukarıda ki yazıyı okumaya üşenen kişiler olabilir diye belirtiyorum,

Lig, ilgisiz Türk Topluluğunu daha iyi hale getirmek için yapılan bir etkinliği boykot etme peşinde güden, ve hırs içerisinde bu oyunu halen eğlence amacıyla oynayamayan kitlenin Lig için yapmış olduğu hareketlerin yanında, Türk ortamı içerisinde ki huzursuzluk ortamını düzeltmek amacıyla oluşturulan bir Lig içerisinde daha çok huzursuz bir ortam haline gelen birisi olarak daha fazla devam etmeme kararı aldım..

Ayrıca, ilk başta 9 Alay ile başladık, ardından 42nci Alay'ın başvurusunu çekmesi sonucu 8 Alay kaldık, 3 Alay çekilince 5 Alay kalıyor haliyle 6 Alay başlangıç ve oynanılabilir balansını eşitleyemez oluyor.

Bu zamana kadar bana ve organizasyona desteğini sürdüren,
32nci Alay'ın, 82nci Alay'ın, 98nci Alay'ın, 12nci Alay'ın ve 96ncı Alay'ın yönetim ekibine teşekkür ediyorum, ve bana bu konuda almış olduğum karar yüzünden kızacağınızı da biliyorum.

Bu zamana kadar bu Lig çatısı altında cezalı olan herkesin umarım neden bir ceza aldıklarını, fairplay ilkesini bozduklarını anlayabilmişlerdir.

Hepinizden tekrar özür diliyorum.

NWL-TR Süreci burada bitmiştir..

Lig düzenleyeceklere bir dipnot, okusunlar.
Not; Türk ortamında, Lig düzenlemek gibi bir hataya düşmeden önce, 2012 yılından beri ortamda var olan ve 2013 yılında Türk ortamına adımını atan birisi olarak bu Lig işlerini 2016 yılında başlattım, o zamandan bu zamana kadar gelişen hiç bir şey olmamıştır, zihniyetler hep aynı kalmıştır.. Ve bu zihniyetlerin de beni aynı bilmesi ve bana yönelik saldırgan tutum içerisinde olmaları da beni üzmüştür. Türk oyuncu kitlesinin hiç bir şekilde bir Turnuva'ya ihtiyacı yok, zamanında Türk ortamını yok etmek istediğim için benden nefret eten zatlar vardı, onların benden nefret etmeleri konusunda haklıca sebepleri vardı, o günleri gören(2013-2015) çok nadir insan vardır belki aramızda. Fakat değiştim diye belirttiğim halde ortamı daha güzel hale getirmek amacıyla ortaya atılan Turnuvayı yapıcı bir şekilde düzenleme kararı aldığım gün de hiç bir değişiklik olmamıştır, kısacası Türk ortamından uzak durun, yanından dahi geçmeyin, çünkü bu ortam bunları hak etmiyor, bende bu davranışları hak etmiyorum..
[close]

Offline Darel

• Turkish Language Moderator
  • Board Moderator
  • *
    • View Profile
  • Nick: Darel, the Chef
  • Side: Confederacy
« Reply #232 on: October 27, 2019, 12:00:31 am »
Merhaba arkadaşlar,

Bildiğiniz üzere bu lig 4 kere yapılmaya çalışıldı ve 2 kere başarılı olma çabasına eriştik, 3.Sezon 57nci Alay'ın yönetiminin lige katılan alaylara provoke edip ligin boykotu neticesinde ve temyize gitmemeleri ve lig kurallarına uymamaları sebebiyle iptal edilmişti, ve 96ncı Alay sözde olarak kendini şampiyon etmişti, ve biz o zaman da belirtmiştik ki şamiyon kimse ilan edilmedi.

Geçtiğimiz yaz ayında ise 4.Sezonu yapmaya çalıştık ki başarılı bir şekilde ilerliyordu fakat lig'in başlangıç barajı olan 6 klan'ın altına düşmesi sonucu lig'in balansı mevcut takımların puanları ile dengesiz olacağı sebebiyle iptal etme gereği duyduk, ve bu konuda da bütün takımlara hiç kimsenin şampiyon olmadığını tekrardan belirttik, şayet ki olsaydı o an ki fikstür'de ilk takım olan 82nci Alay şampiyon olurdu, lakin biz böylesine bir haksızlığa izin vermedik..

Bu konuyu açma amacımız NWL-TR 4.Sezon'da sözde kendisini şampiyon ilan eden bir 98nci Alay'ın yapmış olduğu bu hareketin meşru olmadığının garantisidir ve nitekim de Lig olmasa bile yönetim ve organizasyon sahibi olduğumdan ötürü kimsenin şampiyon olmadığını tekrar belirttim ve 98nci Alay'ın yönetimine de belirttim, kendilerine de gerekli uyarıları yapmama rağmen anlayışlı bir şekilde davranmadılar. Buna istinaden NW Komünitesi içerisinde hiç bir Türk Alay'ının kalmamasının da sorumlularının ortaya çıktığını görmüş oluyoruz, ilaveten kendisini şampiyon ilan eden takımların da NW-Public kuralları çerçevesince hiç bir lig'te yer almamaları için de gerekli bir takım bilgiyi Organizasyon yöneticilerine bildireceğim..

NWL-TR

Shepherd
Darel, the oldfart.