Author Topic: Moderasyon Tercihiniz..  (Read 5550 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline General Shepherd

• Retired General #AbimYok
  • Lieutenant Colonel
  • *
  • Former-82nd Regiment Leader S&M Creative Producer
    • View Profile
    • 82nd Regiment
  • Nick: General Shepherd
  • Side: Union
Re: Moderasyon Tercihiniz..
« Reply #15 on: September 07, 2018, 11:00:49 pm »
Beyler görüşlerinizi burada desteğinizle ifade ettiğiniz için teşekkür ederim. Bu konuda olabildiği kadar elimden geleni yapmak istiyorum ve bunu yapabilecek gücüm var. Yeter ki bu yetkili kişilerin sevme olayı var. Sizlerin görüşü buna bir etkidir.

Offline Shadow

• Former Moderator
  • *
  • Decorated Soldier, Validated Commander, GHTG
    • View Profile
  • Nick: Shadow
  • Side: Confederacy
« Reply #16 on: September 07, 2018, 11:40:45 pm »
Thank you for the posts, everyone.  Just wanted to note that I'm discussing with the moderating team on how best to handle.

Thanks for your support - I'll respond back here when we've made a decision.  And a formal welcome to FSE for those that are new :)
FSE Head Moderator, Feb 2018 - Apr 2022
FSE Community Moderator, Oct 2015 - Feb 2018

FSE Discord Moderator, Dec 2018 - Present

Former Leutnant 19te Prussian Infantry || Feel free to contact me on Steam here

Join the FSE Discord here!

Offline Strawhead

• Captain
  • *
  • I am on a long and narrow path.
    • View Profile
  • Side: Neutral
« Reply #17 on: September 08, 2018, 12:00:49 am »
Ben desteklemiyorum. Bu konuda düşüncem geçmişinde şüphe ve tartışmaların olmadığı, anadilinde iletişim kurarken sıkıntı yaşamayan, herkes tarafından saygı duyulan, belirli bir ağırlığı olan birinin moderatör olması üzerine. Bu kriterleri taşıyan ve görevi layıkıyla yerine getirebilecek oyuncuların olduğuna eminim. Çünkü FSE, Taleworlds ortamına göre daha farklı bir ortam. Yeni bir moderatör almaya gerek bile olmayabilir. Halihazırda forumda da bir moderasyon sıkıntısı gözükmüyor.

Offline General Shepherd

• Lieutenant Colonel
  • *
    • View Profile
    • 82nd Regiment
« Reply #18 on: September 08, 2018, 12:18:46 am »
Ben desteklemiyorum. Bu konuda düşüncem geçmişinde şüphe ve tartışmaların olmadığı, anadilinde iletişim kurarken sıkıntı yaşamayan, herkes tarafından saygı duyulan, belirli bir ağırlığı olan birinin moderatör olması üzerine. Bu kriterleri taşıyan ve görevi layıkıyla yerine getirebilecek oyuncuların olduğuna eminim. Çünkü FSE, Taleworlds ortamına göre daha farklı bir ortam. Yeni bir moderatör almaya gerek bile olmayabilir. Halihazırda forumda da bir moderasyon sıkıntısı gözükmüyor.

Merhaba, öncelikle görüşünü burada ifade ettiğin için teşekkür ediyorum, geçmişimde olan şüpheler ve tartışmalar bu ortamda ki bazı kişilere destek vermeye çalışırken onların bana karşı olan hareketleri bu sonuçları doğurdu, fakat şöyle bir durum var ki benim bu zamana kadar yapmış olduğum her şey NW-TR ortamının düzeni ve nizamı için, şüpheleri olanlar sadece benim bu ortamda Türkler için bir şey yapmamı istemeyen kişilerdir, onları engelleyeceğimi düşünme çabalarına girdiler ve şahsıma yönelik kin beslediler, ben bunlara çoktan alıştım ve umursamıyorum, fakat bu konuda da belirtmiş olduğum üzere belli maddeleri yapabilecek gücüm var, belli maddeleri ise hep birlikte yapabiliriz diye belirttim, çünkü TW Forum'da böyle olması gerekiyordu, o yüzden burada ki insanların düşünceleri benim için çok önemlidir, onlara bu maddeleri okusunlar diye attım ve bana destek vermeleri gerektiğini rica ettim, 2013'ten beri bu ortamda NA-EU-TR her yerde cirit atmış birisiyim.. FSE sadece bir Forum, ve 2014'ten beri bu forumun üyesiyim bu işlerin nasıl yürüdüğünü de anlayabilecek seviyede olduğumu inancım tam, bu seviyede olduğuma inancı olanlar da tam.. Umarım aklında ki soru işaretleri ve şüpheleri atmana bir nebze katkı sağlamıştır, bunu bana destek vermen için değil sadece benim bu ortamda ki geçmişimi %1 bilip, böyle bir davranışı sergilemendir, ve ayrıca böyle bir mesaj yazdığın için teşekkür ediyorum..

Offline Eternal10

• Volunteer
  • *
  • Ağla
    • View Profile
« Reply #19 on: September 08, 2018, 02:21:22 am »
Yukardaki mesajlar adamların kendi görüşlerinden çok sipariş edilmiş mesajlara benziyor.

Özellikle ispanyol adamın hiçbir şey anlamadığı bir konuya gelip Türkçe yazması komik :D

+Moderatör seçiminin oylamayla yapılacağını düşünmüyorum ancak forum yönetimi tarafından resmi bir başvuru konusu açılırsa moderatörlüğe başvurmayı düşünebilirim.

Katılıyorum

Offline General Shepherd

• Lieutenant Colonel
  • *
    • View Profile
    • 82nd Regiment
« Reply #20 on: September 08, 2018, 02:26:33 am »
Yukardaki mesajlar adamların kendi görüşlerinden çok sipariş edilmiş mesajlara benziyor.

Özellikle ispanyol adamın hiçbir şey anlamadığı bir konuya gelip Türkçe yazması komik :D

+Moderatör seçiminin oylamayla yapılacağını düşünmüyorum ancak forum yönetimi tarafından resmi bir başvuru konusu açılırsa moderatörlüğe başvurmayı düşünebilirim.

Katılıyorum

Eternal alıntı yapıp katıldığını belli etmese gözümden kaçıyordu bu yazı, Beyler bazı kisilere linkini atıyorum onlar bakıyor, böyle bir düşünceye varmanız sizin burada düşüncelerini aktaran insanların düşüncelerine önem vermediğinizi ve onlara saygısızlık yaptığınızı gösteriyor. Yabancı dil olduğunu belirtmiştim, kendisine bu konuda özet bilgi de verdim, benden kendisinin verdiği yazıyı çevirmemi istedi sonra buraya atmış, yani kimseyi bir şeye inandırmak zorunda değilim sonuçta, fakat bunu bir kere daha farkli açıklayarak yazmak istemiyorum o yüzden iyi okuyalım lütfen.  ::)

İnsanların görüşlerine saygılı olmanız gerekiyor, bu saygı çerçevesi o kişinin diğer kişileri yönlendirme gibi bir tutumu değil, ben bu kadar insana link attım görüp baktılar. Bu yazıların altından başka niyetler olsun/olmasın umurumda değil sadece, bu zamana kadar desteğini bana belirten/belirtmeyen kişilerin yazılarına saygı duymak zorundayız.
« Last Edit: September 08, 2018, 02:31:18 am by General Shepherd »

Offline T3Q0

• Private
  • *
  • eHe
    • View Profile
  • Nick: GENERALKOMUTANYÜCET3Q0PAŞA Hz.
« Reply #21 on: September 08, 2018, 02:40:15 am »
Başarılar Paşam

yecgga

• Guest
« Reply #22 on: September 08, 2018, 11:40:42 am »

Katılıyorum

Eternal alıntı yapıp katıldığını belli etmese gözümden kaçıyordu bu yazı, Beyler bazı kisilere linkini atıyorum onlar bakıyor, böyle bir düşünceye varmanız sizin burada düşüncelerini aktaran insanların düşüncelerine önem vermediğinizi ve onlara saygısızlık yaptığınızı gösteriyor. Yabancı dil olduğunu belirtmiştim, kendisine bu konuda özet bilgi de verdim, benden kendisinin verdiği yazıyı çevirmemi istedi sonra buraya atmış, yani kimseyi bir şeye inandırmak zorunda değilim sonuçta, fakat bunu bir kere daha farkli açıklayarak yazmak istemiyorum o yüzden iyi okuyalım lütfen.  ::)

İnsanların görüşlerine saygılı olmanız gerekiyor, bu saygı çerçevesi o kişinin diğer kişileri yönlendirme gibi bir tutumu değil, ben bu kadar insana link attım görüp baktılar. Bu yazıların altından başka niyetler olsun/olmasın umurumda değil sadece, bu zamana kadar desteğini bana belirten/belirtmeyen kişilerin yazılarına saygı duymak zorundayız.

Samimi olarak soruyorum, yazdığımdan bunu mu çıkardın? Ben sana diyorum ki, adama türkçe mesajı gönderip konuya yazmasını istemişsin( %110 da öyle kesin), sen bana insanların görüşüne saygı duy diyorsun alakasız bir şekilde.

Yani daha adayken böyle yazılanı anlamıyorsan veya çarpıtıyorsan eskaza moderatör olursan çekeceğimiz var demektir. Zaten Holdfast forumda moderatör olduğun 2 günlük sürede forumu karıştırmıştın. Gidip rastgele insanların konularını silip, kilitlemiştin.

Bu arada Shadow ile konuşup başvuruda bulunacağım. Yakın zamanda resmi bir konu açılacaktır diye tahmin ediyorum.
« Last Edit: September 08, 2018, 11:53:48 am by Gatts »

Offline General Shepherd

• Lieutenant Colonel
  • *
    • View Profile
    • 82nd Regiment
« Reply #23 on: September 08, 2018, 02:52:46 pm »

Katılıyorum

Samimi olarak soruyorum, yazdığımdan bunu mu çıkardın? Ben sana diyorum ki, adama türkçe mesajı gönderip konuya yazmasını istemişsin( %110 da öyle kesin), sen bana insanların görüşüne saygı duy diyorsun alakasız bir şekilde.

Yani daha adayken böyle yazılanı anlamıyorsan veya çarpıtıyorsan eskaza moderatör olursan çekeceğimiz var demektir. Zaten Holdfast forumda moderatör olduğun 2 günlük sürede forumu karıştırmıştın. Gidip rastgele insanların konularını silip, kilitlemiştin.

Bu arada Shadow ile konuşup başvuruda bulunacağım. Yakın zamanda resmi bir konu açılacaktır diye tahmin ediyorum.

Tamam Gatts senin söylediğin olsun, evet %110 değil 1 Milyon haklısın, öyle dedim, öyle yaptılar oldu mu? Rahatladın mı? Insanlar sadece inanmak istediklerine inanır, bana karşı bir inancı olmayan kişiye bir şeyi kanıtlama gibi bir amacım yok, ben hiç bir şeyi çarpıtmaya çalışmıyorum çünkü doğru düzgün bir şey yazıyorum burada sen ise burada gelip aklı sıra Holdfast ile kara düşünceleri burada yaymaya çalışıyorsun, Holdfast forumda ki düzeni sağlamak, ve oluşabilecek Troll, Toxic davranışları engellemek senin için forumu karıştırmaksa öyle bil kardeşim, elin insanları senin fotoğraflarını sağda solda dağıtıp aklı sıra dalga geçsin, bunun forum kurallarında bir yeri yok ve bunu yapan her kim bile olursa olsun konusu kilitlenir, sadece bana bir has özellik değil, anladığım kadarıyla bu Moderasyon konusunda ki atılımım ile şayet olursam kıyamet kopacak diye bir düşünceniz var aksine, şayet ben TW'de bile bir zamanlar olsaydım şimdiye kadar böyle şeyler olmazdı ve halen TW forumun kullanıcıları okurduk, resmi bir başvuru açılırsa veya açılmazsa diye bir şey yok, ben sadece burada bu konuyu belirttim ve adaylığımı şimdiden ortaya koydum, beni destekleyen türk klanları da neler yapabileceğimi biliyor,  benim kişisel kimseyle bir sorunum yok, bu zamana kadar da hiç bir şekilde kişisel sorunlarımı elimde belli bir amaçsız koz bile olup, çirkeflik niyeti altında yazsam bile elime geçmez. Isterse adamlar yeniden bir seçim yaparak kararı verirler, isterse şu an ki haliyle durum devam eder. Benim için şu an ki durumun bir sakıncası yok, aksine Darel bizim büyüğümüz belli hatalarım olmuştur ona karşı geçmişte, fakat hepimizden olgun abimizin moderatör olmasına tam gönlümle destek veriyorum, şayet seçilirsem veya seçilen kişi olursa da onunla birlikte bu düzeni sağlamalıdır.

TW ortamında Kıyamet koptu, şimdi yeniden dirilme şansını elimizden almaya çalışmasına kimsenin izin vermem. Fakat üst yönetim ne karar verirse ona tamamen bütünüyle uyarım.

Offline Shadow

• Former Moderator
  • *
  • Decorated Soldier, Validated Commander, GHTG
    • View Profile
  • Nick: Shadow
  • Side: Confederacy
« Reply #24 on: September 08, 2018, 02:57:46 pm »
Hello everyone -
We've decided to promote Darel to Language moderator of this area of the forum.  This means that he's the point of contact who will be answering the post reports, and for first-level matters on forum administration (ask him first before you ask anyone else.  Next person would be Norwegian, and then myself).  We will address the moderation as needed, but for right now we are not looking for new member(s).

Keep in mind here that conduct and community is important here, and should the team decide to add another board moderator later on, we're looking at how you impact the community w/ your posts and in/out of game as well.

We're working on a couple other items to complete the transition.  Big thanks to Gatts for his help with some of it.

Again, welcome and thank you for being a part.  We're happy you're here! :)
FSE Head Moderator, Feb 2018 - Apr 2022
FSE Community Moderator, Oct 2015 - Feb 2018

FSE Discord Moderator, Dec 2018 - Present

Former Leutnant 19te Prussian Infantry || Feel free to contact me on Steam here

Join the FSE Discord here!

Offline General Shepherd

• Lieutenant Colonel
  • *
    • View Profile
    • 82nd Regiment
« Reply #25 on: September 08, 2018, 03:01:12 pm »
Hello everyone -
We've decided to promote Darel to Language moderator of this area of the forum.  This means that he's the point of contact who will be answering the post reports, and for first-level matters on forum administration (ask him first before you ask anyone else.  Next person would be Norwegian, and then myself).  We will address the moderation as needed, but for right now we are not looking for new member(s).

Keep in mind here that conduct and community is important here, and should the team decide to add another board moderator later on, we're looking at how you impact the community w/ your posts and in/out of game as well.

We're working on a couple other items to complete the transition.  Big thanks to Gatts for his help with some of it.

Again, welcome and thank you for being a part.  We're happy you're here! :)

Thanks for the responding.

Kilit!
Lock!