Language boards > Off Topic

Książki

(1/4) > >>

Warder:
Witajcie.
No forum czas troszkę rozruszać, więc proponuje porozmawiać także o książkach jakie lubimy, cenimy lub nie cierpimy :)
Stąd taka ogólnikowa nazwa tematu.
Mi np. do gustu przypadły Władca Pierścieni Tolkiena( także nie ma co ukrywać świetnie zekranizowany) oraz Wiedźmin Sapkowskiego( przemilczę chociaż Zamachowski i Żebrowski grali naprawdę dobrze).
Aktualnie czytam zaś "Monte Cassino" Wańkowicza:)
A wy co lubicie poczytać w wolnym czasie?

DaPietro:
George R.R martin - "Pieśń lodu i ognia "
1)Gra o tron
2)Starcie Królów
3)Nawałnica Mieczy
4)Uczta dla wron
5)Taniec ze smokami

Książki Jacka Komudy:
1)Wilcze Gniazdo
2)Galeony Wojny
3)Banita
4)Samozwaniec
5)Diabeł Łańcucki 

Natomiast jeżeli chodzi o coś poważniejszego np. książki historyczne to :
1) Norman Davies - "Orzeł Biały Czerwona Gwiazda" - o wojnie Polsko-Bolszewickiej .
2) Apoloniusz Zawilski - "Bitwy Polskiego Września "
3) Czesław Brzoza - "Historia Polski 1918-1945 "

Warder:

--- Quote from: DaPietro on December 08, 2012, 04:40:55 pm ---
Książki Jacka Komudy:
1)Wilcze Gniazdo
2)Galeony Wojny
3)Banita
4)Samozwaniec
5)Diabeł Łańcucki 



--- End quote ---
Gombrowicz nazwał kiedyś Sienkiewicza "pisarzem pierwszorzędnym pośród drugorzędnych" to określenie nawet pasuje do Komudy moim zdaniem. Czytałem dwie jego książki i w obu miałem wrażenie, że odarł opisywane wydarzenia z tej "sienkiewiczowskiej aury" nie dając zbyt wiele w zamian. Najbardziej uderza to, że w dobrej książce przekleństwa kreują wizerunek bohatera, w średniej autora który ich nadużywa ::)

DaPietro:
Nie zmienia to faktu , że książki mi się podobały a to chyba najważniejsze :)

Warder:

--- Quote from: DaPietro on December 08, 2012, 08:25:28 pm ---Nie zmienia to faktu , że książki mi się podobały a to chyba najważniejsze :)

--- End quote ---
Zgadzam się  ;D
Ale właśnie od Komudy/Sienkiewicza łatwo odbić do porównania Tolkiena/Sapkowskiego. Co myślicie o tych autorach który wam bardziej przypadł do gustu?

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version